Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Bilim ve Teknoloji
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Microsoft’tan Korsana Darbe
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Microsoft’tan Korsana Darbe

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Microsoft’tan Korsana Darbe
    Gönderim Zamanı: 09-05-2006 Saat 02:46
Windows’un gelecek kuşak işletim sistemi Vista’da bulunan bazı grafik özellikleri, kullanıcı sistemi yasal yollardan satın aldığını teyit ettikten sonra çalışacak.
Dünya çapında korsan kopya ile başı dertte olan Microsoft, gelecek yıl başında piyasaya çıkacak işletim sistemi Windows Vista’da bazı önlemler tasarlıyor. Yeni kuşak işletim sisteminde bulunacak bir takım yeni grafik özellikleri, ancak kullanıcı sistemi yasal yollardan satın aldığını teyit ettikten sonra çalışacak.

Windows Aero olarak adlandırılan grafik özellikler, Vista’nın en cazip yeniliklerinin başında geliyor. Aero’da transparan pencereler, programlar arasında animasyonlu geçişler, grafikli ikonlar gibi bir takım yenilikler bulunuyor.

BASIC EDITION DA GÖREMEYECEK

Microsoft, Vista için gerekli minimum donanım özelliklerini belirlemedi. Ancak, Vista’nın düşük modeli Windows Vista Basic kullanıcıları ve bilgisayarında yeterince bellek yeri olmayanlar da yeni grafik özelliklerinden yararlanamayacak. Aero grafik özelliklerini uygulamak için bilgisayarın bellek bant genişliğinin en az saniyede 1.800MB olması gerekecek.

Korsan kopyaya karşı koruma özelliği, Microsoft’un yasadışı ürünlerle mücadelesinde ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Tüm ülkelerde Windows’un kopyalarına rastlamak mümkün; şirket bunu önlemek ülke hükümetleriyle işbirliğine girse de korsanın önü alınamıyor.

Düzenleyen turbo - 09-05-2006 Saat 03:52
Yukarı Dön
GOLDMAN Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı GOLDMAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-05-2006 Saat 20:22
bu billet biseyi ortaya çıkarmadan alavere dalavere yapıp sahtesini ogreniyo elbet bununda carackı çıkar
Yukarı Dön
kral Açılır Kutu Gör
Administrator
Administrator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-05-2006 Saat 10:04
ehehe çıksın bakalım piyasaya buraya yazıyorum enfazla iki veya iki buçuk ay sonra  kırılır Bu microsoft bukadar abartıyo  kırılamaz diye (tam lisanslamadan tüm özellikler kullanılmaz diye) elbet kırılır hesapta xp işletimsistemini korsan kullananlar güncelliyemiyodu cok iddaalıydılar ne oldu şimdi ehehuu  millet babasının malıymış gibi güncelliyo  ee wistanında olacağı odur sabırsızlıkla cıkmasını bekliyorum
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.188 Saniyede Yüklendi.