Bilginin Adresi Homepage
Forum Home Forum Home > Bilgisayar > Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
  New Posts New Posts RSS Feed - Windows işletim sistemlerinde  Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme

Post Reply Post Reply
Author
Security Professional
Security Professional
İnventor

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme
    Posted: 14-09-2009 at 00:31
windows'u kurarken bir kayıt adı ve numarası yazarız. Eğer Masa Üstü'nde Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler'e tıklarsanız ne yazdığınızı görürsünüz. Fakat olaki kurulum işlemi sırasında kayıt adını hatalı veya eksik girdiniz ve değiştirmeniz gerekiyor.

Kayıt adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bunun için  Başlat- Çalıştır - regedit yazıp registry kayır defterini açıyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açıyoruz

Burda bulunan RegisteredOwner değerine çift tıklayıp kayıt adını değiştirebilirsiniz.

Örnek:

Yukarıdaki resimde  kayıt kısmında bulunan invertor adını bilgineferi olarak değiştirelim.

Registry den HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açtık

RegisteredOwner değerine çift tıklayıp  invertor yerine Bilgineferi yazıp tamam butonunu tıkladık

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler dediğimizde  gelen sonuç

Bilgisayar adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin üst taraftan bilgisayar adını tıklayın   değiştir butonuna tıklayın bilgisayar adınızı yazın

Tamam butonuna tıklayın akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın bilgisayar adınız değişmiş olacaktır

invertor

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.328 seconds.