Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Bilgisayar
Forum Adı: Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
Forum Tanımlaması: Bilgisayarımızda Olması Gereken Tüm Programların Resimli ve Yazılı Anlatımlarını Burada bulabilirsiniz...
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8023
Tarih: 23-04-2024 Saat 16:08

Konu: Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme
Mesajı Yazan: invertor
Konu: Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme
Mesaj Tarihi: 14-09-2009 Saat 00:31
windows'u kurarken bir kayıt adı ve numarası yazarız. Eğer Masa Üstü'nde Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler'e tıklarsanız ne yazdığınızı görürsünüz. Fakat olaki kurulum işlemi sırasında kayıt adını hatalı veya eksik girdiniz ve değiştirmeniz gerekiyor.

Kayıt adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bunun için  Başlat- Çalıştır - regedit yazıp registry kayır defterini açıyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açıyoruz

Burda bulunan RegisteredOwner değerine çift tıklayıp kayıt adını değiştirebilirsiniz.

Örnek:

Yukarıdaki resimde  kayıt kısmında bulunan invertor adını bilgineferi olarak değiştirelim.

Registry den HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açtık

RegisteredOwner değerine çift tıklayıp  invertor yerine Bilgineferi yazıp tamam butonunu tıkladık

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler dediğimizde  gelen sonuç

Bilgisayar adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin üst taraftan bilgisayar adını tıklayın   değiştir butonuna tıklayın bilgisayar adınızı yazın

Tamam butonuna tıklayın akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın bilgisayar adınız değişmiş olacaktır

invertor

-------------
http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8328" rel="nofollow - Hash Kontrolü yapma ( MD5, SHA-1, CRC32,... vb)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat