Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Spor > Futbol Genel > Fenerbahçe & Galatasaray
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Alex de souza diyor ki
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Alex de souza diyor ki

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Alex de souza diyor ki
    Gönderim Zamanı: 21-09-2006 Saat 21:04
Alex de souza kendi web sitesindeki yazı dizisinde diyorki,

Nefret

Alex - Portekizceden tercüme eden: Mehmet Ali Baskut (baskut@gmail.com)
18/09/2006 às 21H24

Gelecek

Herkes benim ilerde ne yapacağımdan ve hedeflerimden bahsediyor. Çok samimi söylüyorum bu konularda en ufak bir endişem yok.

Kontratımın bitmesine daha 10 ay var ve burada bulunuşumu en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Burada kalacak mıyım? Avrupa’dan bir takımamı gideceğim? Brezilya ligine mi döneceğim? Bu soruların hiçbirine net bir cevabım yok. Ama ‘Türkiye’de oynamaktan dolayı huzursuz musun’ şeklinde bir soru gelecek olursa şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki ‘hayır, tam aksine benim için muhteşem bir tecrübe oldu’ derim.

Ocak’ta geleceğimle alakalı plan yapacağım. Ya burada devam edecek, ya Avrupa’dan bir kulübe gidecek ya da tekrar Brezilya liginden bir takımla anlaşacağım. Top oynamak, pas vermek, arada bir gol atmak, eğlenmek ve beni izleyenleri eğlendirmek istiyorum. Işte 10 ay sonra ki geleceğim bunlara göre şekillenecek.

Goller, eleştiriler ve benim düşüncem

Coritiba’da çok az gol attım. Palmeiras’ta ortalamam iyiydi. Cruzeiro’da gol atmaktan zevk almaya başladım. Burada ise bir orta saha oyuncusu için mükemmel denebilecek gol ortalamasıyla oynuyorum. Şayet bir üç gol daha atacak olursam Cruzeiro’da ki gol sayısından daha fazla gol atmış olacağım. Bu da gösteriyor ki burada iyi oynuyorum.

Ancak, Brezilya’da da kulağıma gelen bir mevzuudan dolayı burada da bazen eleştiriliyorum. Diyorlar ki mücadele etmiyorum, markaj yapmıyorum ve oyun stilimle ilgili şeyler. Diyorlar ki bunları biliyorum ve böyle oynamaya alışmışım. Ancak şunu söylemek isterim ki olayları önyargısız tetkik etmek lazım. Attığım gollere bakmalarını, verdiğim pasları izlemelerini ve devamlı çalıştığım duran toplardan gelen galibiyetleri iyi analiz etmelerini istiyorum. Ben kendimi bunlara göre değerlendiriyor ve takıma büyük katkı sağladığımı düşünüyorum.

Insanların benim oyunumu anladığını farkedince çok seviniyorum. Eksiklerime yoğunlaştıklarını duyunca kendimi geliştirmek istiyor ve eksiklerimi kapatmak istiyorum. Ama beni en çok mutlu eden şey; beni devamlı eleştiren insanların ben sahaya çıkınca heyecanla benim futbolumu izlemelerinden çok mutlu oluyorum.

Saygılarımla ve görüşmek üzere,
Alex

Yukarı Dön
GOLDMAN Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı GOLDMAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-09-2006 Saat 04:57
alexin düşünceleri sayet şişirilmemiş ve kendisinin yaptıgı bir açıklamaysa güzel muhtemelen değiştirilip şişirilmiştir
Yukarı Dön
Hawk Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-09-2006 Saat 19:53
Orjinalini yazan: goldman goldman Yazdı:

alexin düşünceleri sayet şişirilmemiş ve kendisinin yaptıgı bir açıklamaysa güzel muhtemelen değiştirilip şişirilmiştir

www.alex10.com.br sitesinden yani kendi sitesinden alınmış bir yazıdır.Haftalık yazı dizileri oluyor.Oradan alım.1 kelimesi bile değiştirilmemiştir
Yukarı Dön
GOLDMAN Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı GOLDMAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-09-2006 Saat 03:00
sayın admin sizin değiştirdiğinizi değil alex in soylediği ile orada yazanılanların dahi değiştirildiğini değil şadece abartılarak yazılmış olma ihtimali var on dan bahsettim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.160 Saniyede Yüklendi.