Uyarı!  Sitemize Üye Olmak İsteyenler Hakkında:

==========================================================

Görülen lüzum üzerine yönetici onaylı üyelik sistemine geçilmiştir. Yapmanız gereken formumuza üye olduktan sonra kullanıcı adınızı üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabından kral@bilgineferi.com adresine gönderip üyeliğinizin aktif edilmesini talep etmektir.

Not: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmeyen üyelerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.

Bilgineferi.com üyesi değilseniz forumlarımıza mesaj yazabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. İsterseniz bilgi içerikli forumlarımızı misafir olarak ta gezebilirsiniz.

==========================================================

Reklam Alanı: | Master Sistem (Tek Anahtar Bütün Kilitleri Açar)  | Otel Kilitleri  |  Kartlı Kilit Sistemleri | Duşakabin  | Kale Çelik  Kapı Kasa Kilit Yetkili Servis/Bayi | Kartlı Otel Kilit Sistemleri
   
Sitemize Reklam vermek ister misiniz ?  
Site Tanıtımı Yap Kapat

     Ana Sayfa     Şarkı Sözleri     Radyo & TV     Yeni Mesajlar     Üye Listesi     Arama            Üye Ol     Giriş

 

Bilgi Neferi Formuna Hoş geldiniz...

Reklam Alanı

  Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınPort Açma Sorunu ve ÇÖzümü ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınE.M. Total Video Converter  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSes Aygıtı Devre Dışı - Kab ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMaalesef Bu Video Oynatıla ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBilgisayara takılan Usb Fl ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınŞirketler için özel olarak  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSensible World of Soccer 96 ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınDeskGate Firma ve Kurumlara ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBeton Vibratörü    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninşaat malzemeleri - Sıfır, ...    

İşletim Sistemleri
 Bilgineferi.com :Bilgisayar :İşletim Sistemleri
Mesaj icon Konu: Dosya Uzantısı Kurtarma - File association fixes Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
  Bu konuyu paylaş  
Translate
Yazar Mesaj
invertor  
Security Professional
Security Professional
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Kayıt Tarihi: 18-01-2008
Üye Numarası : 1703
Mesajlar: 3327
Rep Puan
Rep: 2243


Alıntı invertor Cevaplabullet Konu: Dosya Uzantısı Kurtarma - File association fixes
    Gönderim Zamanı: 02-05-2010 Saat 14:45

Windows Xp, Windows Vista ve Windows 7 işletim sisteminde bilinen ve normal çalışan  bazı dosya uzantıları  birlikte aç komutuyla çıkar veya  yanlış bir uygulama ile çalışır.


 
Sebebi: Sisteme bulaşan  zararlı yazılımlardan  ötürü bu sorunlar ile karşılaşabilirsiniz..
 
Çözümü için:   Gerekli registry kayıtlarına  aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz,  işinize yarayanı indirip  rar dosyasının içerisindeki   registry kaydını  çalıştırın   böylelikle bozulan  registry kayırları   orjinal haline döneceğinden  bu tarz sorunları makinenize format atmadan düzeltebilirsiniz
 
 
Bir örnek verelim
 
 
 
Resimdede görüldüğü üzere dosya uzantıları .lnk olmuş ve  exe  uzantılı programlarda yanlış uygulamalarla açılmaktadır .
 
Bu şekil bir sorun ile karşı karşıya iseniz
 
 
Sorunu düzeltmek için  aşağıda  eklemiş olduğum dosyalardan  işletim sisteminize uygun olan lnk ve exe  dosyalarını indirin ardından  içerisindeki registry kaydını çalıştırın gelen uyarıdaki evet butonuna tıklayın sonra makınamızı yeniden başlat yapın.
sonuç olarak dosya uzantılarının normale dönüp sorunsuz bir şekilde çalıştığını göreceksiniz
 
 
 
Eklemiş olduğumuz  dosyalarından Hangi sorunlarda  hangi  registry dosyası işinize yarar bunları inceleyelim
 
 
Audiocd : audio ve track cdleriniz düzgün veya  uygun programla çalışmıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
avi : avi  formatındaki dosyalarınız düzgün veya  uygun programla çalışmıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
bat : bat  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
bmp : bmp uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
chm : chm  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
cmd : Komut Satırı işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
com :  exe nin hısımı "akrabası" olan  com  işlevini yitirmişse  bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
dir  :  dir   ile alakalı sorun varsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
drive : sürücülere giremiyorsanız. Sürücülere girmeye çalıştığınızda birlikte aç (open with) penceresiyle karşılaşıyorsanız bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
drv-ms :  drv-ms  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
exe :  exe  uzantılı dosyalar ve programlar işlevini yitirmiş ve veya yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
folder : windows klasörlerinize çift tıkladığınızda içine giremiyorsanız yada başka uygulama ile  birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
gif : gif  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
htm : html  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
html : html  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
ico :  ico   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
inf :  inf   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
jpe : jpe   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
jpeg :  jpeg   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
js :  js   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
lnk :  Kısayollar yanlış uygulama ile çalışıyorsa  yada hiç işlev görmüyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
mp3 :  mp3   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
mpe :  mpe   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
mpeg : mpeg   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
mpg : mpg   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
msc : msc  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
reg : reg  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
scr : scr  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
tif  : tif  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
tiff  :  tiff uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
txt :  txt  uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
vbs : visual basic script uygulamarı "uzantılı dosyalar " devre dışı kalmış yada çalıştıramıyorsanız bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
wma : wma   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
wmv : wmv   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
xml : xml   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
xps : xps   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
zip :  zip   uzantılı dosyalar işlevini yitirmiş ve yanlış bir programla birlikte açılıyorsa bu  registry kaydını çalıştırarak düzeltebilirsiniz.
 
 
Gerekli registry kayıtlarına  aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz,  işinize yarayanı indirip  rar dosyasının içerisindeki   registry kaydını  çalıştırın   böylelikle bozulan  registry kayırları   orjinal haline döneceğinden  bu tarz sorunları makinenize format atmadan düzeltebilirsiniz
 
 
 

Windows® XP xp için

Windows® XP File Association Fixes

 
 
 
Vista ve Windows 7 için
Vista ve Windows 7 File Association Fixes
 
 
 
Saygılarımla
invertor


Düzenleyen invertor - 03-05-2010 Saat 16:30
İmza:  
IP Artı rep ver Eksi rep ver
wolf  
Üye
Üye
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 30-07-2009
Üye Numarası : 5027
Mesajlar: 0
Rep Puan
Rep: 77


Alıntı wolf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-05-2010 Saat 16:30
Sayın invertor ellerinize sağlık, benim de başıma şu gelmişti. kısyaollarımın hepsinin uzantısı .lnk oldu ve birlikte aç komutuyla acılıyordu registry kayıtlarıyla hallettik sonunda sorunu sonunda. Deli eden bir sorun..

Düzenleyen wolf - 02-05-2010 Saat 22:22
IP Artı rep ver Eksi rep ver
memolo  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 03-05-2010
Üye Numarası : 7479
Mesajlar: 0
Rep Puan
Rep: 0


Alıntı memolo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-05-2010 Saat 21:33
Ellerine sağlık wolfla aynı sıkıntıyı bende çektim bu sayede benimkide düzeldi
IP Artı rep ver Eksi rep ver
S3Z3R  
Moderator
Moderator
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 31-03-2007
Üye Numarası : 660
Mesajlar: 831
Rep Puan
Rep: 1588


Alıntı S3Z3R Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-05-2010 Saat 08:12
Teşekkürler invertor çok emek harçamışsın
Eline sağlık
İmza:  
IP Artı rep ver Eksi rep ver
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma
   
Bilgi için


| ReklamKale Kapı | Radyo & TV  |  

Bize Yazın - Bilgineferi.com- Başa Dön

Bilgineferi.comBu Sayfa 0.578 Saniyede Yüklendi.