Uyarı!  Sitemize Üye Olmak İsteyenler Hakkında:

==========================================================

Görülen lüzum üzerine yönetici onaylı üyelik sistemine geçilmiştir. Yapmanız gereken formumuza üye olduktan sonra kullanıcı adınızı üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabından kral@bilgineferi.com adresine gönderip üyeliğinizin aktif edilmesini talep etmektir.

Not: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmeyen üyelerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.

Bilgineferi.com üyesi değilseniz forumlarımıza mesaj yazabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. İsterseniz bilgi içerikli forumlarımızı misafir olarak ta gezebilirsiniz.

==========================================================

Reklam Alanı: | Master Sistem (Tek Anahtar Bütün Kilitleri Açar)  | Otel Kilitleri  |  Kartlı Kilit Sistemleri | Duşakabin  | Kale Çelik  Kapı Kasa Kilit Yetkili Servis/Bayi | Kartlı Otel Kilit Sistemleri
   
Sitemize Reklam vermek ister misiniz ?  
Site Tanıtımı Yap Kapat

     Ana Sayfa     Şarkı Sözleri     Radyo & TV     Yeni Mesajlar     Üye Listesi     Arama            Üye Ol     Giriş

 

Bilgi Neferi Formuna Hoş geldiniz...

Reklam Alanı

  Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınPort Açma Sorunu ve ÇÖzümü ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınE.M. Total Video Converter  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSes Aygıtı Devre Dışı - Kab ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMaalesef Bu Video Oynatıla ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBilgisayara takılan Usb Fl ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınŞirketler için özel olarak  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSensible World of Soccer 96 ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınDeskGate Firma ve Kurumlara ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBeton Vibratörü    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninşaat malzemeleri - Sıfır, ...    

Güvenlik / Security Makaleleri
 Bilgineferi.com :Bilgisayar Güvenliği / Computer Security :Güvenlik / Security Makaleleri
Mesaj icon Konu: Siber Suç Robotları Bilgisayarınızı Ele Geçirecek (1. Açıklama) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
  Bu konuyu paylaş  
Translate
Yazar Mesaj
megabros  
Security Professional
Security Professional
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 08-06-2009
Üye Numarası : 4490
Konum: Turkey
Mesajlar: 747
Rep Puan
Rep: 346


Alıntı megabros Cevaplabullet Konu: Siber Suç Robotları Bilgisayarınızı Ele Geçirecek (1. Açıklama)
    Gönderim Zamanı: 06-04-2010 Saat 10:01
 
Battlestar Galactica'da ki Saylonlar'dan bahsettiğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Siber suç robotları gezegenin en karanlık yerlerinden geldiler, hiçbir dosya açmanıza, hiçbir bağlantıya tıklamanıza gerek yok, internete bağlandığınız anda sizi ele geçirecekler! Bu makaleyi okurken bile çoktan onların ağına düşmüş olabilirsiniz. Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz bir Türk bilgisayar korsanı ve bilgi teknolojileri uzmanın tavsiyelerini sakın kaçırmayın!
 

Siber%20Suç%20Robotları%20Bilgisayarınızı%20Ele%20Geçirecek!

 
 
İhtiyaçları olan tek şey güvenlik güncelleştirmeleri yapılamayan lisansız (korsan) işletim sistemli bilgisayarların internete bağlanması. Her yerdeler ve interneti sürekli tarıyorlar. Güvenlik açıklarıyla dolu bilgisayarınızı ele geçirmeleri an meselesi. Bu makalede Washington Redmond'da bulunan Microsoft yerleşkesinde, T.J Campana adlı siber suç dedektifinin gerçekleştirdiği tüyler ürpertici botnet deneyimini tüm detayları ile inceledik.
 

Microsoft'un Washington Redmond'da bulunan yerleşkesinde, penceresiz bir odanın içinde, şirketin siber suç dedektiflerinden T.J Camapana; Windows XP'nin ilk sürümlerinden biri yüklü olan ve ek bir güvenlik yazılımı kullanmayan bir bilgisayarı internete bağladı. Hemen hemen 30 saniye sonra bilgisayar botnet robotları tarafından ele geçirildi.

İnternette pusuya yatmış otomatikleştirilmiş bir program bilgisayarı uzaktan bağlantıyla ele geçirip onu bir "zombi"'ye çevirdi. O ve diğer zombi bilgisayarlar daha sonra "botnet" denilen, ele geçirdikleri ev ve iş bilgisayarlarını birbirine bağlayıp, spam e-postalar aracılığıyla, otomatik programlarını çalıştırarak daha çok bilgisayarda yasadışı finansal bilgileri ele geçirmeyi ve kendi gibi zararlı yazılımları bulaştırmayı hedefleyen çok sayıda siber suç robotu tarafından kontrol ediliyor. Siber suç robotları, dev botnet ağlarını kullanarak, sadece bir günde yasadışı zayıflama ilacı gibi kötü amaçlı reklamları içeren spam e-postalardan milyarlarcasını gönderebiliyor. Zombi bilgisayarlarların kullanıcıları, lisansız işletim sistemi kullandıklarından ve ek bir güvenlik yazılımına sahip olmadıklarından genellikle bu durumun farkına varamıyor.
 
 
Botnet'ler internetin en belalı alanlarından biri olarak tanımlanıyor. Botnet'leri takip eden bir oluşum olan shadowserver.org yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, büyüyen yer altı suç çetelerinin oluşturduğu zombi bilgisayar ağları sadece geçen ay 30.000 yeni bilgisayarı ele geçirerek botnet ağlarına kattı. Dahası güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda botnet ağlardaki mevcut zombi bilgisayar sayısının 300.000 olduğuveburakamıngeçtiğimiz yılın iki katı denk geldiği belirtildi.
 
 
Saygılar.
IP Artı rep ver Eksi rep ver
invertor  
Security Professional
Security Professional
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Kayıt Tarihi: 18-01-2008
Üye Numarası : 1703
Mesajlar: 3327
Rep Puan
Rep: 2243


Alıntı invertor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-04-2010 Saat 10:19
Güncellemelerin ve güvenlik yazılımlarının   anlam ve önemini   anlamak için bu konuyu dikkatlice okumak yeterlidir.
 
Bilgilendirme için teşekkürler megabros
 
Bende herzaman Pc Kullanıcılarına  tavsiye etmişimdir; Kullanmış olduğunuz işletim sistemleri ve ek yazılımların  güncellemelerini yapmayı ihmal etmeyin  ek olarakta bir güvenlik yazılımı kullanın diye
 
İmza:  
IP Artı rep ver Eksi rep ver
megabros  
Security Professional
Security Professional
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 08-06-2009
Üye Numarası : 4490
Konum: Turkey
Mesajlar: 747
Rep Puan
Rep: 346


Alıntı megabros Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-04-2010 Saat 10:55
Orjinalini yazan: invertor

Güncellemelerin ve güvenlik yazılımlarının   anlam ve önemini   anlamak için bu konuyu dikkatlice okumak yeterlidir.
 
Bilgilendirme için teşekkürler megabros
 
Bende herzaman Pc Kullanıcılarına  tavsiye etmişimdir; Kullanmış olduğunuz işletim sistemleri ve ek yazılımların  güncellemelerini yapmayı ihmal etmeyin  ek olarakta bir güvenlik yazılımı kullanın diye
 
 
Rica Ederim İnvertor.
 
 
Kesinlikle Güvenlik konusunda bilgi ve becerinin konuşması gerektiği konusundada hem fikir olduğumuz açıkça ortaya çıkıyor ki insanlarında böyle düşünmesi gerektiğini şahsen kendi açımdan uygun bulmaktayım.
 
 
Güvenlik ve Güvenlik konusundaki yapılacak küçük uygulamalar ile büyük zafiyetlerden kurtulabilecek kişiler çoğunlukta bunu hepimiz biliyoruz.Tabiki insanlara bu yolu göstermek ve bu küçük uygulamaları onlara uygulatmakta yine bizim elimizde olan birşey olduğu için yardıma ve yardımlaşmaya her zaman açık olmamızda gerekiyor.
 
 
Gördüğümüz üzere güncelleme diyoruz yani bunlar elimizde olan şeyler yine dediğim gibi ufak işlemler ile büyük zararlardan kurtulmamız mümkün zaten güvenliğin temelide bundan ibarettir.
 
 
Saygılar.
IP Artı rep ver Eksi rep ver
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma
   
Bilgi için


| ReklamKale Kapı | Radyo & TV  |  

Bize Yazın - Bilgineferi.com- Başa Dön

Bilgineferi.comBu Sayfa 0.188 Saniyede Yüklendi.