Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Güncel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Ek yerleştirmeler 25 Eylül’de
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Ek yerleştirmeler 25 Eylül’de

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ek yerleştirmeler 25 Eylül’de
    Gönderim Zamanı: 23-09-2006 Saat 19:54
Üniversitelerdeki boş kontenjanlara yapılacak ek yerleştirme için başvurular 25 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2006-Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarına göre 2006-2007 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek
yerleştirme yapacak. Ek yerleştirme kontenjanlarına, 2006-ÖSS'ye başvuran ve 2006-ÖSYS merkezi yerleştirme sonunda açıköğretimin kontenjansız programları dışında hiç bir yükseköğretim programına yerleşmemiş adaylar başvurabilecek.

2006-ÖSYS'de sadece sınavsız geçiş için başvuran adaylardan açıköğretimin kontenjansız programları hariç bir yükseköğretim programına yerleşmemiş olanlar
da 2006-ÖSYS ek yerleştirmeye başvuracaklar. 2006 yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına kesin kayıt yaptırmış olanlar da 2006-ÖSYS ek yerleştirmeye başvurabilecekler. Ek yerleştirme kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanacak.

Yükseköğretim programları ek yerleştirme kontenjanlarına başvurmak isteyen adaylar, tercih işlemini Başvuru Merkezi aracılığıyla veya kişisel olarak internet üzerinden yapacaklar. Adaylar, 3 YTL karşılığında 2006-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunu ÖSYM Sınav Merkezi yöneticiliklerinden alabilecekler ya da ÖSYM'nin internet sitesinde görebilecekler. Adaylar, kılavuz ücreti ile tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaparlarsa ödeyecekleri 2 YTL hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyecekler.

Postayla ÖSYM'ye gönderilen tercih formları işleme alınmayacak. Başvuru süresi, 28 Eylül'de sona erecek.
Yukarı Dön
GOLDMAN Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı GOLDMAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-09-2006 Saat 22:11
ek kontenjan die bişieyin olması ogrenciler için buyuk avantaj yanlıs tercihten dolayı açıkta kalan bircok aday için iyi bir fırsat
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.180 Saniyede Yüklendi.