Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ek yerleþtirmeler 25 Eylül’de

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Haberler
Forum Adı: Güncel
Forum Tanımlaması: Türkiye gündemindeki konular ve Dünyada olup biten haberler...
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=1408
Tarih: 07-05-2024 Saat 11:12

Konu: Ek yerleþtirmeler 25 Eylül’de
Mesajı Yazan: Hawk
Konu: Ek yerleþtirmeler 25 Eylül’de
Mesaj Tarihi: 23-09-2006 Saat 19:54
Üniversitelerdeki boþ kontenjanlara yapýlacak ek yerleþtirme için baþvurular 25 Eylül Pazartesi günü baþlýyor.

Öðrenci Seçme ve Yerleþtirme Merkezi (ÖSYM), 2006-Öðrenci Seçme Sýnavý (ÖSS) sonuçlarýna göre 2006-2007 öðretim yýlý için yükseköðretim programlarýna ek
yerleþtirme yapacak. Ek yerleþtirme kontenjanlarýna, 2006-ÖSS'ye baþvuran ve 2006-ÖSYS merkezi yerleþtirme sonunda açýköðretimin kontenjansýz programlarý dýþýnda hiç bir yükseköðretim programýna yerleþmemiþ adaylar baþvurabilecek.

2006-ÖSYS'de sadece sýnavsýz geçiþ için baþvuran adaylardan açýköðretimin kontenjansýz programlarý hariç bir yükseköðretim programýna yerleþmemiþ olanlar
da 2006-ÖSYS ek yerleþtirmeye baþvuracaklar. 2006 yýlýnda özel yetenek sýnavý ile öðrenci alan yükseköðretim programlarýna kesin kayýt yaptýrmýþ olanlar da 2006-ÖSYS ek yerleþtirmeye baþvurabilecekler. Ek yerleþtirme kýlavuzu ÖSYM'nin internet sitesinden yayýmlanacak.

Yükseköðretim programlarý ek yerleþtirme kontenjanlarýna baþvurmak isteyen adaylar, tercih iþlemini Baþvuru Merkezi aracýlýðýyla veya kiþisel olarak internet üzerinden yapacaklar. Adaylar, 3 YTL karþýlýðýnda 2006-ÖSYS Yükseköðretim Programlarýna Ek Yerleþtirme Kýlavuzunu ÖSYM Sýnav Merkezi yöneticiliklerinden alabilecekler ya da ÖSYM'nin internet sitesinde görebilecekler. Adaylar, kýlavuz ücreti ile tercihlerini baþvuru merkezi aracýlýðýyla yaparlarsa ödeyecekleri 2 YTL hizmet ücreti dýþýnda baþka bir ücret ödemeyecekler.

Postayla ÖSYM'ye gönderilen tercih formlarý iþleme alýnmayacak. Baþvuru süresi, 28 Eylül'de sona erecek.

-------------

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GOLDMAN
Mesaj Tarihi: 23-09-2006 Saat 22:11
ek kontenjan die biþieyin olmasý ogrenciler için buyuk avantaj yanlýs tercihten dolayý açýkta kalan bircok aday için iyi bir fýrsat

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat