Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Norton  Ghost 2003 (ms dos versiyonu) İle yedek alma ve geri yükleme
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Norton Ghost 2003 (ms dos versiyonu) İle yedek alma ve geri yükleme

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Kayıt Tarihi: 18-01-2008
Status: Aktif Değil
Points: 3365
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Norton Ghost 2003 (ms dos versiyonu) İle yedek alma ve geri yükleme
    Gönderim Zamanı: 04-07-2009 Saat 17:10
Bu program ile ilk kurdugumuz temiz sistemimizi yedekleyebilir ve sistemimizde sorun oldugunda ilk günkü temiz haline çok kolayca dönebiliriz.
 
 
Norton Ghost 2003 Boot cd sini takıyoruz.

Karşımıza ghost lisans ve kurulum bilgilerini içeren bi pencere gelir OK diyip geçiyoruz.

DİSKİN PARTITION İMAGE’NI ALMA

Öncelikle ghost’un açılan menüsünden Local daha sonra Partition ve ToImage yönergeleri izlenerek işletim sistemi kurulu mevcut olan diskin partition imagi alınır.Aşağıdaki resimlererden adım adım yararlanılabilir.

Bu bölümde Bilgisayara takılı mevcut olan disk sayısını özellikleriyle belirtir.Burdan hangi diskteki partition’ın imagi alınmak isteniyorsa o disk seçilir.

Disk seçim işlemi bittikten sonra seçilen diskteki partition sayısı özelikleriyle gösterilir.Burda seçilen diskteki mevcut olan partiton’ların hangisi image alınmak isteniyorsa seçme işlemi yapılıp OK tuşuna basılır.

Partiton seçme bölümü bittikten sonra seçilen partition’ın imagi nereye kaydedilmek isteniyorsa Look in bölümünde belirtilerek ve alınan image isim verilerek kaydetme işlemine save butonuna basılarak başlanır.ghost’un uzantısı gho. olarak Standart şeklinde tanımlanır.

Save butonuna bastıktan sonra image alma işlemine başlamadan önce aşağıdaki penceredeki mevcut olan uyarı gelecektir.Burda alınan image’in sıkıştırılıp sıkıştırılmamasını ifade eden cümle yer almaktadır.no diyerek veya sıkıştırmasını istiyorsanız ne derecede sıkıştırmasını istiyorsanız seçenek seçilip ve daha sonrasında çıkan uyarıyada yes seçeneği seçilerek image almaya başlanır.

Ve son olarak burdaki bölümde ise image alma işleminin bittiğini ifade eden bir uyarı gelecektir.Burdaki uyarıyada contiune diyerek yeni bir ghost işlemine başlanılabilinir.

DISK PARTATION IMAGE’iniz kullanıma hazırdır.

ALINAN DISK PARTITION IMAGINI Geri Yükleme

( PARTITION FROM IMAGE)

Öncelikle ghost’un açılan menüsünden Local daha sonra Partition ve From Image yönergeleri izlenerek mevcut olan diskin partition imagi atılır. Aşağıdaki resimlererden adım adım yararlanılabilir.

Bu bölümde aldığımız partition image’nin hangi sürücüden aldığımıza dair bir ekran gelecektir örnek resimde göründüğü gibi Local drive’rdan kaydettiğimiz Image’in sürücüsünü seçip Open bölümünü seçtikten sonra işlemimize devam ediyoruz.

ghost

Burda aldığımız partition Image’in hangi sürücüye ait oluğunu gösteren bi pencere gelecektir OK diyip geçiyoruz.

ghost

Bu bölümde Bilgisayara takılı mevcut olan disk sayısını özellikleriyle belirtir.Burdan hangi diskteki partition’ın imagi atılmak isteniyorsa o disk seçilir.

ghost

Disk seçme işlemini yaptıktan sonra karşımıza image’in hangi sürücüye atılmak isteniyorsa o disk seçiyoruz.Dedikten sonra bir uyarı gelecek OK diyip image atma işlemini başlatıyoruz.

ghost

ghost

ghost

Son olarak burdaki bölümde ise image atma işleminin bittiğini ifade eden bir uyarı gelecektir.Burdaki uyarıyada Reset Computer diyerek yeni bir ghost atma işlemine başlanılabilinir. DISK PARTATION FROM IMAGE’iniz kullanıma hazırdır.

ghost

DİSKİN IMAGE’NI ALMA (Diski Diske Kopyalama)

(Disk-to Image)

Öncelikle ghost’un açılan menüsünden Local daha sonra Disk ve To Image yönergeleri izlenerek mevcut olan diskin partition imagi atılır. Aşağıdaki resimlererden adım adım yararlanılabilir.

ghost

ghost

Bu bölümde Bilgisayara takılı mevcut olan disk sayısını özellikleriyle belirtir.Burdan hangi diskin

İmage alınmak isteniyorsa o disk seçilir.

ghost

Disk seçme bölümü bittikten sonra seçilen diskin imagi nereye kaydedilmek isteniyorsa Look in bölümünde belirtilerek ve alınan image isim verilerek kaydetme işlemine save butonuna basılarak başlanır.

ghost

ghost

Save butonuna bastıktan sonra image alma işlemine başlamadan önce aşağıdaki penceredeki mevcut olan uyarı gelecektir.Burda alınan image’in sıkıştırılıp sıkıştırılmamasını ifade eden cümle yer almaktadır.no diyerek veya sıkıştırmasını istiyorsanız ne derecede sıkıştırmasını istiyorsanız seçenek seçilip ve daha sonrasında çıkan uyarıyada yes seçeneği seçilerek image almaya başlanır.

ghost

ghost

ghost

Son olarak burdaki bölümde ise image alma işleminin bittiğini ifade eden bir uyarı gelecektir.Burdaki uyarıyada continue diyerek yeni bir ghost alma işlemine başlanılabilinir.

ghost

ALINAN DISK’IN IMAGI’NI Geri Yükleme

( DISK-FROM IMAGE)

Öncelikle ghost’un açılan menüsünden Local daha sonra Disk ve From Image yönergeleri izlenerek mevcut olan diskin imagi atılır. Aşağıdaki resimlererden adım adım yararlanılabilir.

ghost

ghost

Bu bölümde aldığımız Disk image’nin hangi sürücüden aldığımıza dair bir ekran gelecektir örnek resimde göründüğü gibi Local drive’rdan kaydettiğimiz Disk Image’in sürücüsünü seçip Open bölümünü seçtikten sonra işlemimize devam ediyoruz.

ghost

ghost

Bu bölümde Bilgisayara takılı mevcut olan disk sayısını özellikleriyle belirten bi pencere gelecek Burdan hangi disk’in imagi atılmak isteniyorsa o disk seçilir.

ghost

Disk’in partition’u seçip OK dedikten sonra image’in hangi diskin partition’ına atmak istediğimizi soruyo sürücümüzü seçtikten sonra OK diyoruz.

ghost

ghost

Disk seçme işlemini yaptıktan sonra karşımıza gelen uyarıya YES diyip image atma işlemini başlatıyoruz.

ghost

ghost

Son olarak burdaki bölümde ise image atma işleminin bittiğini ifade eden bir uyarı gelecektir.Burdaki uyarıyada Reset Computer diyerek yeni bir ghost atma işlemine başlanabilir.

ghost

DISK-TO DISK

Öncelikle ghost’un açılan menüsünden Local daha sonra Disk ve To Disk yönergeleri izlenerek mevcut olan diskin imagi atılır. Aşağıdaki resimlererden adım adım yararlanılabilir.

ghost

ghost

Bu bölümde Bilgisayara takılı mevcut olan disk sayısını özellikleriyle belirtir.

ghost

Burdan hangi disk’ imagi alınmak isteniyorsa o disk seçilir.

ghost

Burdan partition’ımızı seçtikten sonra Disk’ten Diske image atma işlemimizi başlatıyoruz.Karşımıza bi uyarı gelecek YES diyip geçiyoruz.

ghost

ghost

ghost

Son olarak burdaki bölümde ise Disk’ten Diske image atma işleminin bittiğini ifade eden bir uyarı gelecektir.Burdaki uyarıyada Reset Computer diyerek yeni bir ghost atma işlemine başlanabilir.

ghost

Alıntıdır


Düzenleyen invertor - 04-07-2009 Saat 17:50
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0.166 Saniyede Yüklendi.