Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yaşama Dair > Eğitim Dünyası > İlköğretim ve Lise
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - İlköğretim 1-5 sınıflar için görsel eğitim seti
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

İlköğretim 1-5 sınıflar için görsel eğitim seti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Uzman
Uzman
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı hackers_kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İlköğretim 1-5 sınıflar için görsel eğitim seti
    Gönderim Zamanı: 29-12-2007 Saat 20:03

İLKÖĞRETİM 1-5. SINIFLAR TÜM DERSLER GÖRSEL EĞİTİM SETLERİ
Upload Edilen setler 1-2-3-4 ve 5. sınıfların her biri için ayrı ayrı eğitim programından oluşmaktadır. Setlerin çalışması için programın yönergelerine uygun olarak bilgisayarınıza kurulması gerekmektedir. Programların içeriği aşağıdaki gibidir.

- Her sınıfın düzeyine uygun MEB uyumlu Okuma Metinleri

- 1. sınıf CD’sine özel Harf sunuları, her harfe özel görsel anlatımlı masallar ve Okuma Yazma Materyalleri

- Görsel Materyaller (Resimler, Boyamalar, Bulmaca ve bilmeceler)
- 1000 lerce soru ve çözümleri(Sorular test şeklindedir. Testi çözer çözmez program otomatik olarak değerlendirmekte ve çocuğun gelişim düzeyi hakkında objektif yorumlar yapmaktadır.)
- Masallar ve Hikayeler (Tamamı resimli)
- Eğlenceli oyunlar (Yapılandırmacı Kurama Uygun)
- Zeka testleri, öğrenci gelişim formları, Öz Değerlendirme Formları ve bu formları tek tıklama ile yorumlayabilme
- Deneme Sınavları , çözümleri ve sınavı yapar yapmaz anında profesyonel sonuç analizi

- Tüm deneme ve testleri çözdükten sonra oluşan dijital karne özelliği

……

Ben de dahil birçok eğitimcinin öğrencilere tavsiyesidir. Şu an MEB sisteminde kullanılan yapılandırmacı kuram ile uyumlu olarak hazırlanması en büyük avantajlarından birisidir. Programın bu kadar hüneri 150-200 mb boyutuyla yapabiliyor olması da bir diğer önemli özelliği. Öğretmenler için ek kaynak. Öğrenciler için derslere yardımcı ana materyal niteliğindedir.

Kurulumu ve kullanımı gayet kolaydır.

KURULUM:

Örneğin 1. sınıfı indirmek istiyorsak, öncelikle 1. sınıf ile ilgili PART’ların hepsini bilgisayarımıza indireceğiz, ardından WinRAR programı ya da benzeri bir program ile

PART’ları tek bir klasöre çıkaracağız. Klasörü açacağız ve “Kur” yazılı dosyaya tıkladığımızda programın kurulum ekranı gelecek ve bizi kurulumun kalan kısmında yönlendirecektir. Diğer sınıfların kurulumu da aynen böyledir. İndirdiğimiz klasördeki dosya ve klasörleri Cd ye yazdırırsak, CD’yi bilgisayara takar takmaz programın kurulumu gelir, böylelikle bu güzel çalışmayı arkadaşlarımızla kolayca paylaşabiliriz.

İŞTE PROGRAMIN İNDİRME LİNKLERİ:

1.SINIF

3. SINIF

4. SINIF

proğramdan görünümler.

alıntıdır,emeği geçenlere teşekkürler...

Düzenleyen hackers_kral - 29-12-2007 Saat 20:09
Yukarı Dön
tuncayakyz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı tuncayakyz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-10-2008 Saat 19:23
adreslere tıklamak güvenli olmayabilir deniliyo güvenli olmayan linki vermeyin kardeşim o zaman hayret bişeysiniz yaa
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-10-2008 Saat 10:02
Orjinalini yazan: tuncayakyz tuncayakyz Yazdı:

adreslere tıklamak güvenli olmayabilir deniliyo güvenli olmayan linki vermeyin kardeşim o zaman hayret bişeysiniz yaa

Uyarıda ne diyor? 

Eğer yukarıda tam adresi verilen linki veren kişiye güveniyorsanız  Buraya Tıklayarak adrese devam edin!

Bu uygulama sizlerin güvenliği için eklenmiştir   Bir moderator'ün zararlı link verecek haliyok  tabiki güveneceksiniz :)
Yukarı Dön
Fırtına Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Fırtına Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-10-2008 Saat 12:14

İnvertorun dediklerine aynen katılıyorum bu sitede  böyle şeyler olmaz burası bilgineferi  yani bilgi paylaşılır  bir Moderator'ün imzasını taşıyor senin baktığın konu dikkat et  güvenmelisin yani :)

Düzenleyen Fırtına - 13-03-2009 Saat 01:11

Bir deli rüzğar olurum alırım seni burdan kaybolurum
Yukarı Dön
barıs89 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı barıs89 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-03-2009 Saat 18:24
linkler silinmiş lütfen ilgi

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.188 Saniyede Yüklendi.