Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Bilim ve Teknoloji
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Geleceğe damgasını vuracak 15 meslek !!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Geleceğe damgasını vuracak 15 meslek !!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
S3Z3R Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geleceğe damgasını vuracak 15 meslek !!!!
    Gönderim Zamanı: 29-11-2008 Saat 22:42
Bilişim Geleceğin Mesleği :)

Bu Duruma Çok Sevindim :)

Bilişim Derken Tabiii En Önemli Yazılım Kısmı :)

Düzenleyen OSCAR - 29-11-2008 Saat 22:43
Yukarı Dön
CASPER Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı CASPER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-11-2008 Saat 15:13
Sitemizde hakaret edici sözler kullanmak yasaktır ayriyetten üst üste 2 mesaj göndermek yasaktır bu arada sizi tartışma ortamı yarattığınız için defalarca uyardım lütfen kurallara uyunuz forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim

Düzenleyen CASPER - 15-11-2008 Saat 15:15
Yukarı Dön
hemşirerose Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı hemşirerose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-11-2008 Saat 22:51
casperden - puan almamın sebebi fener mi??yoksa ben bu konuda ters bşi göremedim yhani kısasa kısas PİS FENERLİLER!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yukarı Dön
hemşirerose Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı hemşirerose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-11-2008 Saat 20:54
yha ben hemşire adayıyım ama 10 meslek arasında sağlık yok ŞAŞIRDIM buna nese çok takmaya gerek yok zaten ülkede o kadar HASTA(her anlamda)insan varken hemşireye de ihtiyaç olur kesinliklle)))))
Yukarı Dön
Fırtına Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Fırtına Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-11-2008 Saat 15:08

Dünya değişiyor, Türkiye yenileniyor.

TEKAM Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya, 15 sektörün gelecek 10 yılın Türkiye'sine damgasını vuracağını söyledi. İşte Kaya'ya göre geleceğin meslekleri:

Birinci sıraya enerjiyi koyan Kaya, çevre ve geri dönüşümü ise geleceği en parlak sektör ilan etti.

Yazılı bir açıklama yapan Prof. Dr. Kaya, söz konusu bu 15 sektör arasında 130 bin YTL'lik yatırım hacmi ile enerji sektörünün ilk sırayı aldığını söyledi ve "Global ekonomide önümüzdeki 10 yılda yıllık yüzde 3-4 civarında bir büyüme olacağı varsayımına göre, enerji sektörü hem ülkemizde hem de dünyada büyüme ve refahı belirleyecek temel parametre olacaktır" dedi.

Perakende, lojistik, çevre ve yeniden dönüşüm sektörlerinin ise yeni sektör alanları olarak ortaya çıktığını ifade eden Kaya, Türkiye'nin önümüzdeki 10 yılına damgasını vuracak diğer sektörleri şöyle sıraladı:

-enerji,
- lojistik,
- otomotiv,
- tekstil,
- telekomünikasyon-iletişim,
- bilişim sistemleri ve teknoloji,
- savunma ve hava teknolojileri,
- eğitim,
- gıda,
- perakende,
- elektronik,
- çevre ve geri dönüşüm,