Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Yazýlý ve Görsel Program Anlatýmlarý
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Dns ve Hosts Deðiþtirme Programý v2.1
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Dns ve Hosts Deðiþtirme Programý v2.1

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
Ýnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dns ve Hosts Deðiþtirme Programý v2.1
    Gönderim Zamanı: 04-10-2014 Saat 22:31
Orjinalini yazan: tuba01 tuba01 Yazdı:

hay programý hazýrlayanlardan Allah razý olsun dns problemý yüzünden pc yi kýracaktým. bu arada kanun taksimine de bayýldýmmmmmmmmmmmmmmm :)

Teþekkürler

Bu arada versiyon güncellemesi yapýlmýþtýr.
Yukarı Dön
tuba01 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı tuba01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-03-2012 Saat 01:30
hay programý hazýrlayanlardan Allah razý olsun dns problemý yüzünden pc yi kýracaktým. bu arada kanun taksimine de bayýldýmmmmmmmmmmmmmmm :)
Yukarı Dön
smhbs Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı smhbs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25-01-2012 Saat 01:16
TEÞEKKÜRLER
Yukarı Dön
djderbeder Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı djderbeder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-09-2011 Saat 09:16
program bende bir hata veriyor neden ??
Yukarı Dön
asrinn37 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı asrinn37 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-07-2011 Saat 16:12
bende hiç bir þekilde çalýþmadý program gene de elinize saglýk emek vermiþsiniz.

yasaklý sitelere hiç bir þekilde giremedim.

baþka bir programla girdim genede saolun.

sorunun ne oldgunu bilmiyorum fakat dns artýk para etmiyor güncel dns bulmak gerekiyor.

ttnet zannedersem hepsini banlþamýþ dns lerin .. bu konuda bir acýklama yaparsanýz sevinirim saygýlar.
Yukarı Dön
bymen07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı bymen07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-05-2011 Saat 22:33
çok teþekkürler arkadaþým çok güzel ve iþe yarar bir program yapýlmýþ ben önceki versiyonu kullanýyordum hatta bazý bilgisayardan fazla anlamayýpta y.tubeye giremeyen tanýdýklarýmada yardýmcý olmuþtum bu programla,þimdi yeni versiyonu kullanacagým teþekkürler
Yukarı Dön
AJAN Açılır Kutu Gör
Super Moderator
Super Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı AJAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-12-2010 Saat 19:47
bu programý geçenlerde biyerde gözüme çarpmýþtý. tabii ki güzel bir program.. emeðinize saðlýk teþekkürler....

Yukarı Dön
explorer313 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı explorer313 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 22:47
Çok teþekkür ederim.Sorunsuz olarak çalýþýyor.Hosts dosyasý yerinde yoktu.Heralde daha önce bilmeden sildik.Ýlgi ve yardýmýnýza teþekkür ederim.
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
Ýnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 22:13
Orjinalini yazan: explorer313 explorer313 Yazdı:

Merhaba
Verdiðiniz adre çalýþtýr la bulunamadý.Adrese gittim ama gizli dosyalarý kapattýðým halde hosts dosyasý yerinde yok.Belki de bu sebepten açýlmýyor.Þimdi ne yapmam lazým yardým edebilir misiniz.

Antivirüs programý kullanmýyorum.Sadece windows defender aktif.Bir de usb disk security kullanýyorum.

Hosts dosyasýný görebilmek için Denetim Masasýndan  klasör seçeneklerini týklayýn  gelen ekrandan Görünüm sekmasine gelin 

- Gizli dosya ve klasörleri göster  i seçin
- Korunan iþletim sistemi dosyalarý gizle (Önerilen)  seçeneðinin iþaretini kaldýrýp uygula butonuna basýn

Temsili resim aþaðýdaki gibidir.

Sonra  çalýþtýra :

%WINDIR%\system32\drivers\etc\    yazýp hosts dosyasýnýn bulunduðu klasörü açýn hosts dosyasýnýn orada olduðunu göreceksiniz.  Þayet yine yoksa ki vardýr

Edit:

http://www.bilgineferi.com/forum/uploads/invertor/hosts.rar dosyasýnýn içerisinde bulunan  hosts  u   etc klasörünün içerisine atabilirsiniz

Sorunsuz bir þekilde çalýþmasý gerekir

Saygýlarýmla

Düzenleyen invertor - 06-09-2010 Saat 22:33
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı explorer313 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 15:18
Merhaba
Verdiðiniz adre çalýþtýr la bulunamadý.Adrese gittim ama gizli dosyalarý kapattýðým halde hosts dosyasý yerinde yok.Belki de bu sebepten açýlmýyor.Þimdi ne yapmam lazým yardým edebilir misiniz.

Antivirüs programý kullanmýyorum.Sadece windows defender aktif.Bir de usb disk security kullanýyorum.
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
Ýnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 10:23
Orjinalini yazan: explorer313 explorer313 Yazdı:

Merhaba Programýnýzla ilke versiyonunda tanýþmýþtým.Çok kolaylýk olmuþtu benim için.O zaman da Youtube a giriþte her zaman baþarýlý olamýyordum.Fakat þimdi hiç bi þekilde açýlmýyor.Neden olabilir.Host deðiþtirme iþe yaramýyor.

Öncelikle hosts  dosyasýnýn deðiþip deðiþmediðini kontrol  etmenizde yarar vardýr

Bunu kontrol etmek için  çalýþtýra: %WINDIR%\system32\drivers\etc\hosts   yazýp çalýþtýrýn  gelen ekrandan not deferi ile aç'ý seçip  içini kontrol edebilirsiniz

- Hosts dosyasý ile beraber  dns adresi de kullanmanýz gerekir  bu deðiþikliðide  programýmýz aracýlýðý  yapabilirsiniz

Hosts Dosyasýnda Herhangi bir deðiþiklik yoksa olasý ihtimal:

- Bazý Anti virüs programlarý vbs kodlarýnýn tam olarak  çalýþmasýna izin vermemektedir Örnek Kaspersky Ýnternet Security 2011 gibi

Bu gibi durumlarda anti virüs programýný devre dýþý býrakarak  tekrar gerekli deðiþikliði yapmayý deneyin  sonra antivirüs programýnýzý devreye sokun

Saygýlarýmla

Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı explorer313 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-09-2010 Saat 03:12
Merhaba Programýnýzla ilke versiyonunda tanýþmýþtým.Çok kolaylýk olmuþtu benim için.O zaman da Youtube a giriþte her zaman baþarýlý olamýyordum.Fakat þimdi hiç bi þekilde açýlmýyor.Neden olabilir.Host deðiþtirme iþe yaramýyor.
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
Ýnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-06-2010 Saat 20:32
Almýþ olduðunuz hatanýn resmini koyarsanýz yardýmcý olamaya çalýþýrým
Yukarı Dön
gezginim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı gezginim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-06-2010 Saat 15:20
vbs dosyasý hatasý alýyorum yardýmcý olur musunuz?
teþekkürler
Yukarı Dön
crazy_kývo Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı crazy_kývo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-06-2010 Saat 16:47
Ellerinize saðlýk arkadaþlar çok güzel program olmuþ kim ne diyorsa desin siz yapmýþsýnýz herkes de kullanýyor.Teþekkürler emeðiniz için..Emeðin için..
YOKYOKYOKYOKYOKYOKYOKYOKYOKYOK
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.188 Saniyede Yüklendi.