Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Professional bir şekilde Mac adresi değiştirme ve ileri düzey gizlilik... +
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Professional bir şekilde Mac adresi değiştirme ve ileri düzey gizlilik... +

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Professional bir şekilde Mac adresi değiştirme ve ileri düzey gizlilik... +
    Gönderim Zamanı: 14-09-2009 Saat 20:53

Professional bir şekilde Mac adresi ve işletim sistemi kayıt adını değiştirme + ileri düzey gizlilik.

1.Adım

Ön hazırlık;

Not:  Vista ve Windows 7 de  başlat menüsündeki  çalıştır seçeneği standart olarak mevcut değildir. 

Bu bağlamda; 

Windows 7 ve  Vistad'a  çalıştır seçeneğini başlat menüsünde göstermek için yapmanız gereken işlemler;

Videolu Anlatım

Görev çubuğunun üzerine sağ tıklayıp özellikleri açın açılan pencereden Başlat menüsünü tıklayın  sol taraftan Özelleştiri  seçin çalıştır komutu nu işaretleyip tamamı tıklamanız yeterlidir.

Öncelikle Mac adresimizi öğrenelim

Başlat - Çalıştır'a cmd yazıp tamamı tıklayın

Açılan dos ekranına getmac yazıp Enter a basın Burda bulunan  Fiziksel Adres bölümü  Mac adresinizi gösterir.

Normalde Mac adresi değiştirdiğiniz zaman  aktarma adı (Transport Name) değişmez. Yine bir ilki gerçekleştirip hiçbir yerde olmayan aktarma adının nasıl değişildiğini burada  göstereceğiz.

Mac adresini değiştirmeden önce aktarma adını değiştirmenizi tavsiye ederiz

Aktarma adı (Transport Name) Nasıl Değişir:

Bilgisayarım simgesinin üzerine sağ tıklayıp özellikleri seçin açılan ekrandan donanımı tıklayın

Vista ve windows 7 Kullanıyorsanız: Bilgisayarım simgesinin üzerine sağ tıklayıp özellikleri seçin sol üst taraftan Gelişmiş sistem ayarlarını tıklayarak belirtmiş olduğumuz konuma ulaşabilirsiniz.

Ağ bağdaştırıcı larınızdan mevcut ethernet kartının üzerine  tıklayarak kaldırı seçin

Gelen uyarıya tamam diyin

Akabinde donanım değişikliklerini taratın

Resimde görüldüğü üzere yeni donanımlar aranıyor

Bir süre bekledikten sonra Ethernet kartınız Bulunup yüklenecektir

Daha Önce açmış olduğumuz dos ekranına tekrar getmac komutunu yazıyoruz ve Aktarım adının değişmiş olduğunu görüyoruz.

2.Adım Mac Adesimizi değiştirme

Öncalikle ücretsiz olan ve Mac adresi değiştirme alanında uzman olan  Technitium MAC Address Changer programını indirin

Technitium MAC Address Changer 5.0 Release 3   Download

http://download.cnet.com/Technitium-MAC-Address-Changer/3000-2085_4-10554920.html

Windows 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 2000, Windows XP, Windows 7  işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Programı   standart ayarlarında kurun kurulum bittikten sonra çalıştırın aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız

Not: vista veya windows 7 kullanıyorsanız  yönetici olarak çalıştırmanız gerekir aksi taktirde mac acresinizi değiştiremezsiniz

Herhangi bir uyarı gelirse gelen uyarıya  evet diyin

Network connections kısmında birden fazla bağlantı varsa  mac adresini değiştirecek olduğunuz  bağlantıyı seçin

Ardından Change Mac butonuna tıklayın

Random MAC Addres botonuna tıklayarak mac adresi üretin

Automatically Restart Network Connection To Apply Change' nin işaretini kaldırın  ve Change Now! Butonuna tıklayın

Gelen uyarıya evet diyin

Ardından gelen uyarıya tamam diyip kapatın  akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Pc açıldıktan sonra

Tekrar Başlat - Çalıştır'a cmd yazıp tamamı tıklayın

getmac komutunu çalıştırın ekranda görüldüğü üzere  mac adresi başarılı bir şekilde değişmiştir.

Xp Videolu anlatım

3. Adım: İşletim sistemi kayıt adını ve bilgisayar adını değiştirme

Kayıt adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bunun için  Başlat- Çalıştır - regedit yazıp registry kayır defterini açıyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açıyoruz

Burda bulunan RegisteredOwner değerine çift tıklayıp kayıt adını değiştirebilirsiniz.

Örnek:

Yukarıdaki resimde  kayıt kısmında bulunan invertor adını bilgineferi olarak değiştirelim.

Registry den HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açtık

RegisteredOwner değerine çift tıklayıp  invertor yerine Bilgineferi yazıp tamam butonunu tıkladık

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler dediğimizde  gelen sonuç

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar adınızı değiştirmeyi unutmayın

Bilgisayar adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin üst taraftan bilgisayar adını tıklayın   değiştir butonuna tıklayın bilgisayar adınızı yazın

Vista ve windows 7 Kullanıyorsanız: Bilgisayarım simgesinin üzerine sağ tıklayıp özellikleri Ayarları değiştiri  tıklayarak belirtmiş olduğumuz konuma ulaşabilirsiniz.

Tamam butonuna tıklayın akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın bilgisayar adınız değişmiş olacaktır.

Not : Orjinal Mac adresine geri dönmek isterseniz

MAC Address Changer  programını tekrar çalıştırın sırası ile;

1: Change Mac butonuna tıklayın

2: Original Mac butonunu tıklayın

3: Automatically Restart Network Connection To Apply Change' nin işaretini kaldırın  ve Change Now! Butonuna tıklayın

4: Gelen uyarıya evet diyin

5: Ardından gelen uyarıya tamam diyip kapatın  akabinde  bilgisayarınızı yeniden başlatın işlem tamamdır.

*  Aktarma adı (Transport Name) orjinal değerine dönmez bunun için 1. adımda anlatılan işlemleri yaparak  farklı bir değer ile değiştirebilirsiniz

+ 4: Adım: İleri düzey gizlilik

Yapacak olduğunuz  illegal işlerde Birinci , ikinci ve 3. adımları uygulayın buna ek olarak sağlam proxy kullanırsanız  ileri düzey gizliği sağlamış olursunuz diyebiliriz.

Not:  Vista ve windows 7 de yukarıda belirtilen programı çalıştıramıyorsanız  alternatif olarak  Mac Makeup programını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mac Makeup  Download

Yukarıda 1. adımda yapılan işlemleri uygulayınız

2. adım için:

Xp veya windows 7 kullanıyorsanız MacMakeUp.exe programının üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Select an adapter from the list below   kısmında birden fazla bağlantı varsa  mac adresini değiştirecek olduğunuz  bağlantıyı seçin

1: Genarate random butonuna tıklayararak  açılan menuden herhengi birini tıklayıp mac adresi oluşturun veya 2. adımı kullanabilirsiniz

2:  Bu kısımda üreticilerin  mac adresini kullana bilirsiniz  Genarate random buton yerine bura bulunan üreticilerin   mac adreslerini kullanabilirsiniz..

3: Change  butonuna tıklayarak Mac adresinizi değiştirebilirsiniz.

4: Remove butonuna tıklayarak orjinal Mac adresinize geri dönüş yapabilirsiniz.

5: Üretilen Mac adresini bu kısımdan görebilir elle değiştirip change butonuna tıklayarakta mac adresinizi değiştirebilirsiniz.

Başlat - Çalıştır'a cmd yazıp tamamı tıklayın

getmac komutunu çalıştırın ekranda görüldüğü üzere  mac adresi başarılı bir şekilde değişmiştir.

Yukarıda 3. adımda yapılan işlemleri uygulayınız

+ 4: Adım: İleri düzey gizlilik

Yapacak olduğunuz  illegal işlerde Birinci , ikinci ve 3. adımları uygulayın

ip adresiniz dinamik ise değiştirin.

Sonra Flash ve normal Cookieslerinizi de temizledinizmi  ileri düzey gizliği sağlamış olursunuz  diyebiliriz.

Cookies temizleme olayını ilerleyen günlerde konuya eklerim

Buna ek olarak sağlam proxy ler de kullanabilirsiniz.

Proxy Nedir Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8828

Saygılarımla

invertor

Düzenleyen invertor - 25-02-2011 Saat 01:41
Yukarı Dön
chakkal Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı chakkal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-02-2011 Saat 22:26
güzel bir çalışma diyorum emeğe saygı...
chakkal
Yukarı Dön
S3Z3R Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-03-2011 Saat 22:48
invertor eline sağlık teşekkürler

yaptığın anlatımla birlikte bende denedim ve herkese anlatımını tavsiye ederim

cookies olayını ne zaman açıklayacaksın ?

saygılar
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-03-2011 Saat 23:02

Rica ederim S3Z3R

Vakti zamanında anlatımı yaptım cookies olayını eklemeye zaman kalmamıştı.

Geçenlerde  lüzumu üzerine ileri düzey gizlilik için ek olarak anlatımını yaptığım   "Proxy Nedir Nasıl Kullanılır Resimli anlatım" konu link'ini  ekledim

Duruma göre professional bir şekilde cookies temizleme olayınıda  yakın zaman içerisinde ekleyeceğim
Yukarı Dön
AJAN Açılır Kutu Gör
Super Moderator
Super Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı AJAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-03-2011 Saat 23:12
emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş. umarım işine yarayan herkes bulup kullanır. Bence bunu sağlamalıyız. Herneyse zaten bu çoktan Google amcanın belleğine girmiştir de bari baksınlarda onları neyin beklediğini anlasınlar. ClapClapClapClap tekrar dan emeğine sağlık invertorClap

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.168 Saniyede Yüklendi.