Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Trilyoner olsan çalışır mısın?

Nereden Yazdırıldığı: Bilginin Adresi
Kategori: Off-Topic
Forum Adı: Genel
Forum Tanımlaması: Her konuda yazabilirsiniz.
URL: https://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=4418
Tarih: 27-04-2024 Saat 07:23

Konu: Trilyoner olsan çalışır mısın?
Mesajı Yazan: S3Z3R
Konu: Trilyoner olsan çalışır mısın?
Mesaj Tarihi: 26-08-2008 Saat 17:55
http://www.ekolay.net/haber/haber.asp?pid=2910&haberid=561007#">
Trilyoner olsan çalışır mısın?

Herkes gibi İngiltere'de yaşayan Carl Prance de birgün lotoda büyük ikramiyenin kendisine çıkmasını düşlüyordu. Carl'ın bu rüyası sonunda gerçek oldu.

Kazandığı 15 trilyon liranın dünyayı ayaklarına serdiğini ifade eden şanslı adam trenyolu işçiliğinden istifa etti. Fakat olan şu ki işsiz oturmaya sadece 10 ay dayanabildi ve sonra işine geri döndü.

İkramiyeyi kazandıktan tam 10 ay sonra gardaki mesaisine devam etmek isteyen Prance makinistliğe geri döndü. Yalnız önceki mesailerinden tek farkı bu sefer işine servisle değil son model Jaguar ile geliyor olması.

50 yaşındaki adam, demiryolu işçiliği yapan üçüncü kuşak. Yani babası ve dedesi de makinistti. Carl Prance de ailesi gibi mesleğini çok seviyordu. Bu nedenle birkaç yıl önce 34 yıl çalışıp emekli olduktan sonra bile hala işine devam etti.

Prance: 'Bazı arkadaşlarım para içinde yüzdüğümü ve çalışmama bir anlam veremediklerini söylüyorlar. Hatta beni deli zannediyorlar' diyor ve ekliyor:'Trenler sanki benim damarlarımda geziyor. Son on ayda ailemle birlikte birçok ülkeye tatile gittim. Yunanistan, ispanya, Fransa, Kanada ve daha birçok yer. Fakat birkaç ay tatilden sonra içimden bir güç beni tekrar işime dönmeme zorladı.

Eski görevi tekrar kendisine teklif edildiğinde de mutluluktan havaya uçtuğunu belirten yaşlı adam, Cardiff'teki evlerini 19 yaşındaki kızlarına bırakarak kendilerine Galler'de deniz kenarındaki bir kasabada bir karavan aldılar ve burada yaşamaya başladılar.

Carl Prance 'Güzel bir yazlık villa alma imkanım da vardı ama biz karavanda çok mutlu yaşıyoruz. Başka bir yerde yaşamaya ne gerek var ki!' diyor ve memnuniyetini bu şekilde dile getiriyor...

http://www.ekolay.net/haber/haber.asp?pid=2910&haberid=561007 - Kaynak

-------------

Cevaplar:
Mesajı Yazan: CASPER
Mesaj Tarihi: 27-08-2008 Saat 12:48
Adam en iyisini yapmış bütün gün boş boş durcana çalışıyo zaten parası var yeterince

-------------

Mesajı Yazan: ibr@him_42
Mesaj Tarihi: 02-09-2008 Saat 23:55
bende calısırdım sonucta sevdıgın ısı yapıyorsan o ıs sana hobı dır hobılerın ıcın de para ya gerek yokkk zevk ıcınn paran da var meslegınde calıs napacannn Clap

Mesajı Yazan: CASPER
Mesaj Tarihi: 03-09-2008 Saat 12:16
Evet çok doğru

-------------

Mesajı Yazan: Fırtına
Mesaj Tarihi: 06-11-2008 Saat 09:33
 Ben olsam  hem çalışırdım hem de yardım ederdim herkese çünkü vermekle hiç bişey kaybetmez verdikçe kazanır...

-------------

Bir deli rüzğar olurum alırım seni burdan kaybolurum

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat