Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar Güvenliği / Computer Security > Güvenlik / Security Makaleleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Microsoft'tanVista Güvensiz Iddiasına Yanıt
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Microsoft'tanVista Güvensiz Iddiasına Yanıt

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı megabros Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Microsoft'tanVista Güvensiz Iddiasına Yanıt
    Gönderim Zamanı: 25-03-2011 Saat 11:06
Güvenlik şirketlerinin yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’ya güvenlik konularında eleştiriler getirmesi üzerine, Microsoft Başkan Yardımcısı Jim Allchin ürünü savunmak için bir basın açıklaması yaptı.
Geçen haftalarda İngiliz internet güvenliği şirketi Sophos’un, mevcut işletim sistemlerini etkileyen virüslerin şimdiye dek yapılmış en güvenli işletim sistemi Vista’yı da etkileyeceğini açıklamıştı. Sophos hatta yayınladığı bir raporda Vista’yı tehdit etmesi muhtemel önceki işletim sistemleri için yazılmış üç virüsü de açıklamıştı;

Stratio-Zip,
Netsky-D
MyDoom-O.

Microsoft Başkan Yardımcısı Jim Allchin, bu eleştirilere yanıt vererek, Vista kullanıcılarının eski işletim sistemlerini etkileyen virüslerden yana hiçbir güvenlik sorunu yaşamayacağına dair garanti verdi. Allchin, Sophos’un iddia ettiği gibi Vista dışında üçüncü şirketlerin yazılımlarının bilgisayarı virüslere açık hale getirmeyeceğini savundu. Allchin, kullanıcıların çıktığında Vista’nın güncellemelerini ve güvenlik duvarlarını kullanmalarını önerdi.

Saygılar.

Düzenleyen megabros - 25-03-2011 Saat 11:07
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.141 Saniyede Yüklendi.