Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Windows işletim sistemlerinde  Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Windows işletim sistemlerinde Kayıt adını ve Bilgisayar adını değiştirme
    Gönderim Zamanı: 14-09-2009 Saat 00:31
windows'u kurarken bir kayıt adı ve numarası yazarız. Eğer Masa Üstü'nde Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler'e tıklarsanız ne yazdığınızı görürsünüz. Fakat olaki kurulum işlemi sırasında kayıt adını hatalı veya eksik girdiniz ve değiştirmeniz gerekiyor.

Kayıt adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bunun için  Başlat- Çalıştır - regedit yazıp registry kayır defterini açıyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açıyoruz

Burda bulunan RegisteredOwner değerine çift tıklayıp kayıt adını değiştirebilirsiniz.

Örnek:

Yukarıdaki resimde  kayıt kısmında bulunan invertor adını bilgineferi olarak değiştirelim.

Registry den HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion   anahtarını açtık

RegisteredOwner değerine çift tıklayıp  invertor yerine Bilgineferi yazıp tamam butonunu tıkladık

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler dediğimizde  gelen sonuç

Bilgisayar adını değiştirmek için yapılması gerekenler

Bilgisayarım'ın üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin üst taraftan bilgisayar adını tıklayın   değiştir butonuna tıklayın bilgisayar adınızı yazın

Tamam butonuna tıklayın akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın bilgisayar adınız değişmiş olacaktır

invertor

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.150 Saniyede Yüklendi.