Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Off-Topic > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - TTNET'ten Son Sürat İnternet Kazığına dikkat "Sakın kanmayın"
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

TTNET'ten Son Sürat İnternet Kazığına dikkat "Sakın kanmayın"

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TTNET'ten Son Sürat İnternet Kazığına dikkat "Sakın kanmayın"
    Gönderim Zamanı: 15-05-2009 Saat 15:21

Çok yakında 8 Mbps'e kadar ADSL paketleri, zengin içerik ve kampanya ile TTNET müşterilerinin kullanımına sunulacaktır.

8 Mbps'e Kadar ADSL Paketleri
Hız Kota Aylık Tarife
8 Mbps'e kadar 4 GB 29 TL
8 Mbps'e kadar 6 GB 39 TL
8 Mbps'e kadar Limitsiz 49 TL

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
8 Mbps'e kadar ADSL paketlerinde, hattın desteklediği hız ile bağlantılı olarak 8 Mbps'e kadar hız sağlanmaktadır. Tüm "8 Mbps'e kadar ADSL paketleri" için aylık 15 GB adil kullanım uygulanacaktır. Aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı en fazla 512 Kbps olarak uygulanacaktır.

Yorumum:
Bunların çok yakında demeleri 1 veya 2 seneyi bulur  herhalde :)

Birde sınırsız internet hakkında  şöyle saçma bir madde eklemişler;

Tüm "8 Mbps'e kadar ADSL paketleri" için aylık 15 GB adil kullanım uygulanacaktır. Aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı en fazla 512 Kbps olarak uygulanacaktır.

Nasıl sınırsız oluyosa :)  Hız  8Mbs den 5Mbs Düşüyor  Zaten nerde görülmüş telekomun  doğru düzgün iş yaptığı  Araplar ortak olduda  internet braz  duzene girdi.
En az masrafla kullanıcılardan nekadar çok para sömürürüz onun hesabını yapıyolar.

Yinede buna şükür etmek lazım.

Düzenleyen invertor - 09-09-2009 Saat 15:36
Yukarı Dön
circassian Açılır Kutu Gör
Daimi Üye
Daimi Üye
Simge
circassian

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı circassian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-05-2009 Saat 15:24
saçma saçma işler sınırsız internetin sınırları Cool
Yukarı Dön
megabros Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı megabros Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-06-2009 Saat 13:16
Sınırsız bağlantının 2 katına çıkacağını duyduktan sonra böyle bir haber okumak içler acısı !..

Saygılar..
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-06-2009 Saat 20:34
Ben limitsize geçtim özellikle 2 defa  telefondaki yetkiliye sordum  15 Gb yi geçince download hızı  512 Kbps  düşecek bu gerçek download hızımı yoksa internet hızımı diye Download hızı dedi

Tekrar örnek vererek sordum  ben normalde 1 Mbps hızında  internet kullanıyom  download hızım 110Kbps  oluyor.  Şimdi  8 Mbps  geçince download hızım  aşağı yukarı  600Kbps olacak 15 Gb yi geçtiğimde  download hızımmı 512 olacak yoksa internet hızımmı diye  sorunca yetkili download hızın dedi.

Bana pek inandırıcı gelmedi  ve  memnun kalmazsam eski tarifeye dönebiliyormuyum diye sordum  1 ay sonra döne bilirsin  dedi iyi deim ve   8Mbps hıza  geçtim.

Şimdi  15 gb kotayı doldurmaya calışıyorum   muhtemelen 2 gün içinde doldururum.

15 Gb den sonra bakalım gerçek download hızımı yoksa internet hızımı  512Kbps olacak   görecez...

8Mbps  Şuanki hızım

Bakalım 15 Gb den sonra ne olacak

Düzenleyen invertor - 15-06-2009 Saat 20:34
Yukarı Dön
S3Z3R Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-06-2009 Saat 22:04
Hayırlı Olsun İnvertor :) İnşallah bağlantı hızın düşmez yarıya

Ben hala 4 gb mahkum jayat yaşıyorum

Geçen ay 5.58 Gb  Bu ayda muhtemelen kotamı aşıcam 
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-06-2009 Saat 16:36
Şuan   16 gb Download yaptım  hızda bir düşüş yok  tekrar ttnet i arayıp durum hakkında bilgi verdim;

Birdaha ayanı soruyu yöneltim

Ben normalde 1 Mbps hızında  internet kullanırken  download hızım 110Kbps  di.  Şimdi  8 Mbps   kullanıyorum 650 Kbps  ile download ediyorum  15 gb limiti test etmek için  16 gb download yaptım hızımda herhangi bir değişme olmadı.

Tekrar tarifemi öğrenebilirmiyim diye  sordum Yetkili 8mbps  49 tl lik tarifedesiniz dedi 

Ben tekrar  yetkiliye soru yönelttim   15 Gb yi geçtiğimde   650 kbps olan download hızımmı 512 olacak yoksa 8Mbps olan  hızımı 0,5 Mbps olacak diye  yetkili i download hızınız  512 Kbps olacak diye durumu izah etti.

2 Gblik bir dosya daha indiriyorum bıraz sınırları zorlayalım bakalım sonuç ne gösterecek.

Konu hakkında yarın tekrar yazarım.

Düzenleyen invertor - 16-06-2009 Saat 16:37
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-06-2009 Saat 21:21
Sınırları braz zorladım  ve Şuanki sonuçlar

Toplam: 67,946 GB Download

Hız:

Ortalama 800MB lık bir dosya  24 dakikada iniyor .

800MB lık bir dosyanın inmesi bazen 33 dakıkada olabiliyor

Aslında bunu bir arayıp telekoma sormak lazım çünki en az 512Kbps  hız vermeleri lazım

İlk zamanlar  800 MB lik bir dosya 15 dakıkada iniyordu. 15 Gb limit ile  kıyaslarsak  hesaba santrale olan mesafemizide katarsak  bu verilere göre bence hız şuan için normal.

Bir problem yok gibi gözüküyor.

Düzenleyen invertor - 22-06-2009 Saat 21:31
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-09-2009 Saat 16:59

15gb yi geçtiğinizde hızınız  512kbps ye düşecek.

Yani 8mbps olan hız 512kbps olacak  bu durumda net download hızınız 65kbps oluyor.

Hızım 1 mbpsye düşünce  4440375 i aradım  bu konuyu tekrar sormak istediğimde daha önce verilen bilgiden farklı bir bilgi aldım
Bana cevapları Bağlantı hızınız 512Kbps olacak dediler yani 8Mbps den 512Kbps ye düşecek  bunun üzerine braz tartışma yaşadık.

Bilgilerinize sunulur

Saygılarımla
Yukarı Dön
kral Açılır Kutu Gör
Administrator
Administrator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-09-2009 Saat 17:03
Bilgilendirme için teşekkürler invertor konu sabite alınmıştır.
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.172 Saniyede Yüklendi.