Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Chat & Msn Programları > MIRC Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - işinize yarayacak özellikler
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

işinize yarayacak özellikler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: işinize yarayacak özellikler
    Gönderim Zamanı: 26-12-2008 Saat 11:47

Arkadaşlar ben ve takımım olarak çok uzun zamandır irc ve mirc ******ingden uzağız ama yinede aklıma geldikçe eski bildiklerimi sizinle paylaşacağım.Şimdi en başta bilmenizi isterim seneler önce Diablo ****** 2,3,4,5 full ve light versiyonlarında ******lerimiz vardı bilmem hatırlayanınız varmı işte ben o ******in zamanında testerıydım ve o ******i takımımızla beraber hazırlıyorduk.Çok anlamam ama bi kaç özellik bilirim yinede

Şimdi size ircde işine yarayacak bir özellik anlatacağım.Nicklistde kendimize özel bir sağ tuş ve mesaj yaratacağız.

Öncelikle saf bir mirc açıyoruz ve alt+p ile popup menüyü açıyoruz.Aşağıdan boş olan ilk satıra geliyoruz ve şunları yazıyoruz ;
örnek: Deneme:/msg $$1 Selam $$1 Naber yazıp kaydediyoruz.
Şimdi nick listesinden birini seçip sağ tıklayıp denemeye tıkladığımızda seçtiğimiz kişinin özeline otomatik selam $nick(kişinin nicki) naber mesajı gidecektir.Bunu tabiki farklı şekilde geliştirebilirsiniz.Daha farklı mesajlarda yazabilirsiniz.Böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.137 Saniyede Yüklendi.