Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yaþama Dair > Yemek Tarifleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - TÝRAMÝSU
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

TÝRAMÝSU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Üye
Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı dafne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TÝRAMÝSU
    Gönderim Zamanı: 13-11-2006 Saat 07:01
MALZEMELER:

* 1 paket labne
* 1 paket krema
* 1 paket vanilya
* 1 paket kakao
* 6 çorba kaþýðý toz þeker
* kedi dili bisküvisi
* nescafe
* 1 yumurtanýn aký

HAZIRLANIÞI

Labne, krema, vanilya ve þekeri mikserle karýþtýrýyoruz. Ayrý bir kapta yumurtanýn akýný köpük oalna kadar çýrpýyoruz. Hepsini bir kaba ekleyip, karýþtýrýyoruz. Kedi dili bisküvilerimizi derin bir tepsiye diziyoruz. Üzerine sýcak þekerli kahveyi yediriyoruz. Karýþýmýmýzý kedi dili bisküvilerimizin üzerine döküyoruz ve dolaba koyuyoruz. Soðuduktan sonra üzerine kakao serpip, servis yapýyoruz.Afiyet olsun..  
no imza no problem...
Yukarı Dön
Hawk Açılır Kutu Gör
Kýdemli Üye
Kýdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-11-2006 Saat 07:06
 hehe bu yemek ismimi yaw bende öle bir bilgisayar programý biliyorum.Silinmiþ bilgileri geri getiriyor.Adý tiramusuLOL

neyse öðrenmiþ oldum teþekkürler.Clap
Yukarı Dön
dafne Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı dafne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-11-2006 Saat 07:11
LOL eski programlarý degerlendrip yemek yapýyorum maksat israf olmasýn  
no imza no problem...
Yukarı Dön
Hawk Açılır Kutu Gör
Kýdemli Üye
Kýdemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-11-2006 Saat 07:14
 hehe eline saðlýk o zamanApprove
Yukarı Dön
kral Açılır Kutu Gör
Administrator
Administrator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-11-2006 Saat 10:11
Güzel paylaþým
Acaba tadý nasýl ? 
Yemeðin adýný ilk defa duydugumda  duydugumda (Tiramisu nedir diye soruldugunda )  bilgi sayar programý sanmýþtým bizim vakti zamanýnda kullanmýþ olduðumuz ünlü verikurtarma programý Tramus  gelmiþti aklýma Big%20smile   
Hala daha ogün bugündür tadýna bakacam bu tiramisu nun
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaþtýracaktýr.
Yukarı Dön
kural Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kural Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-11-2006 Saat 16:37
 Ben programýda merak ettim yemeðide 2 sinide bilmiyorum hehe
Yukarı Dön
dafne Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı dafne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-11-2006 Saat 01:34
yaparým bir ara zipler foruma yüklerim tadýna bakarsýnýz artýk :) 
no imza no problem...
Yukarı Dön
karahalil Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı karahalil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-08-2007 Saat 08:55
  arkadaþým kusura bakma ama aþçýlýðýn genel kuralý verdiðin tarifi tam ve eksiksiz vereceksin. içine konulan tam 5 çeþit alkollü likör ve içki çeþidi var ayrýyetten nes kafeyi veya ýslatmak için sýcak deðil ýlýk olarak ýslatýrsýn. ve en son kakao deðil taze çekilmiþ kahve ve çerez kýrýntýlarýyla süslersin k
usura bakma ama tarifi lütfen tam verelim sonra bizim yaptýðýmýz tatlýyý yemiyorlar

diyeceksin bende tarifi baþkasýndan aldým o zaman araþtýrýp tarifi tam ve eksiksiz vereceksin lütfen bunlara dikkat edelim ltfn.Angry

Düzenleyen GOLDMAN - 22-08-2007 Saat 20:39
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.172 Saniyede Yüklendi.