Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yaşama Dair > Eğitim Dünyası > İlköğretim ve Lise
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - 4 yıllık üniversiteliye polislik yolu
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

4 yıllık üniversiteliye polislik yolu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 4 yıllık üniversiteliye polislik yolu
    Gönderim Zamanı: 08-03-2006 Saat 01:48
Anayasa Mahkemesi, en az dört yıllık üniversite mezunlarının polislik mesleğine alınmasını öngören yasa hükmünün iptali istemini reddetti.

ANKARA - Anayasa Mahkemesi heyeti, bugün yaptığı toplantıda, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Emniyet Teşkilat Kanunu’na eklenen iki hükmün iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle açtığı davayı esastan karara bağladı.

Anayasa Mahkemesi, en az 4 yıllık yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların polis olmasını sağlayan hükmü, Anayasa’ya aykırı bulmadı. Yüksek Mahkeme, bu yöndeki iptal isteminin reddine karar verdi.

Anayasa Mahkemesi, yasanın, okulların niteliklerini belirleme yetkisini İçişleri Bakanlığı’nca çıkarılacak yönetmeliğe bırakmasını Anayasa’ya aykırı buldu ve bu hükmün iptaline karar verdi.
Yukarı Dön
S3Z3R Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-05-2007 Saat 22:32

bence bu  yasa onaylanmalı Big%20smile

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.176 Saniyede Yüklendi.