Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Off-Topic > Telefon &Tablet
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - IMEI Değiştirme Programı - Bütün Çin malı Usb telefonlarda Çalışır
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

IMEI Değiştirme Programı - Bütün Çin malı Usb telefonlarda Çalışır

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: IMEI Değiştirme Programı - Bütün Çin malı Usb telefonlarda Çalışır
    Gönderim Zamanı: 18-01-2011 Saat 14:16
Bütün Çin malı   telefonları için geçerlidir.

IMEI Numarası öğrenmek için telefonunuzdan *#06# ile sorgulama yapabilirsiniz.

Xp işletim sisteminde 2011 model telefonlarda denenmiştir sorunsuz çalışmaktadır. 2013 model telefonlar  hakkında bilgim yoktur lakin 2013 model telefonlarda deneyip başarılı olanlar  konuya yazarsa diğer arkadaşlarada faydalı olacağına inanıyorum.

Lüzumu üzrine programın tanıtımı  ve kullanılmı ile alakalı örnek anlatım yapılmıştır.

Başlıyalım ;)

- Usb kablosu aracılığı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın
- Telefon ekranından com Noktası nı seçin
- Yeni donanım bulundu deyip Driver isteyecek USB Driver For China Mobile klasörünü göstererek driver ı yükletin gelen uyarılara evet diyin.

Sıra geldi com bağlantı noktamızı öğrenmeye

- Bilgisayarım sağtık - özellikler - Donanım- Aygıt yöneticisini tıklayın
- Bağlantı Noktaları (Com ve LTP) nin + sına tıklayın Usb Modem driverda com bağlantı noktanızın ismi yazar (örnek: Com 4 gibi)
- Com bağlantı noktamızıda öğrendikten sonra IMEI değiştirme işlemlerine başlıyabiliriz.

Hash bilgileri
CRC32: 7E18B4E9
MD5: C7C25881985A85DA9BCEDCF8182BA8FE
SHA-1: 7625895B5555EBA73D45DCC0067D95D2E4374EEC

IMEI Değiştirme İşlemine başlıyoruz

- İndirmiş olduğunuz  IMEI Tool.exe programını çalıştırın
- Port kısmından  com bağlantı noktanızı seçin
- Nev IMEI: Kısmına yeni im numarasını yazın (Kullanmadığınız kayıtlı  bir telefonun IMEI NUmarasını yazmanızı tavsiye ederim) 
- Change Butonuna Tıklayın ve bekleyin
- İşlem bitiminde IMEI change succeeded...! yazısını göreceksiniz.   
- Telefonunuzu kapatıp açın. Telefon  açıldığında   IMEI numaranızı sorgulatın  değiştiğini göreceksiniz.

Saygılarımla

invertor

Orjinalini yazan: invertor invertor Yazdı:

Not:

Programı indiremeyenlerin veya  özellikle indiripte açamayanların, Şifresi nedir diye soranların dikkatine!

Kullanmış olduğunuz antivirüs programı indirmiş olduğunuz dosyayı yani IMEI değiştirme programını  virüs olarak algıladığından dolayı programı  çalıştıramıyorsunuz, girmiş olduğunuz şifreye yanlış uyarısı veriyor sanıyorsunuz  aslında şifre yanlış değil bu uyarıdan dolayı bir çoğunuz şifrenin ne olduğunu soruyorsunuz.

Bu bağlamda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için   bu işlemi yaparken anti virüs programınızı devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim.... Aksi taktirde olumsuz sonuç alabilirsiniz.

Şifre: www.bilgineferi.com  dur.

Saygılarımla
invertor

İlerleyen sayfalardaki yorumlardan bazıları

Orjinalini yazan: yasarsahbaz yasarsahbaz Yazdı:

Arkadaşlar program xp'de sorunsuz çalışıyor. Ben USB kablosunu hiç kullanmadan bluetooth ile IMEI numarasını değiştirdim. İndirdiğiniz programın USB Driver klasörünü kullanmanıza gerek yok. Bilgisayarınızda bluetooth varsa bilgisayarınızın ve telefonunuzun bluetooth'unu açın ve Imei programını çalıştırın. "please hold on the power key" diye bir uyarı çıkarsa telefonunuzun kapatma tuşuna 2 saniye basılı tutun ve imei değiştirme işleminiz tamamlanacaktır. Ben bu programı faturalı cep telefonum ne idüğü belirsiz kişiler tarafından kopyalandığı için kullanmak zorunda kaldım. Orijinal telefonumun IMEI numarasıyla birileri klonlama yaptığı için mağdur duruma düştüm, aksi taktirde bu programı kullanmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Orjinalini yazan: FatihDora FatihDora Yazdı:

windows7de   Görevyöneticisinde görünüyor ama açılmıyor!   xp de çalışıyor!

Orjinalini yazan: sgcakir sgcakir Yazdı:

Kardeş eline sağlık denedim ve oldu. Beni 5 tl den kurtardın 

Orjinalini yazan: hakan234 hakan234 Yazdı:

proğram için tşk. proğram çalışıyo ilkin denedim ama olmadı sonrdaan telefondaki hafıza ve sim kartını çıkartıp denedim hata vermedi . bide bunun çift karlılar için olanıdaolsa idi harika olurdu

Orjinalini yazan: rota rota Yazdı:

selam arkadaslar ben porogramı ındırdım ve imei degıstrdım bı sorun yok herkese tavsiye ederim.yalnız cıft hatlı telefonda ancak bırını degıstrdım 2   nasıl degıstrecem bılen varsa paylassın.

Orjinalini yazan: elanazli elanazli Yazdı:

çok teşekkür ederim işime yaradı. Allah razı olsun

Orjinalini yazan: bayesmer bayesmer Yazdı:

dostum ellerin dert görmesin süpermiş çokta basitmiş valla değiştirdim hemen :D

Orjinalini yazan: Javee Javee Yazdı:

Saol kardeşim 2 gündür uğraşıyorum sonunda sayende hallettik.:D

Orjinalini yazan: legmen legmen Yazdı:

çok teşekkürler dostum,nokia E71 telefonumun 1.sim kartını hallettin sinyal almaya başladım,acaba 2.sim kartıda kopyalıyabilirmiyim??

Orjinalini yazan: mahir123 mahir123 Yazdı:

kardeşim ellerine sağLık çok işime yaradı 2 hattmdda açıldı kral adamsın çin malı telefonlar için yeni programlar bekliyoruzzzz emeğine sağlık

Orjinalini yazan: tarık tarık Yazdı:

sevgili invertor  önce şu durumu düzeltmek istiyorum bundan önce yazdığım olumsuz  " IMEI Değiştirme Programı" hakkında yazdığım yazılar için özür dilerim hata bendeymiş şuan sorunsuz çalışıyor herşey için teşekkürler ayrıca artı rep

Orjinalini yazan: blindeside blindeside Yazdı:

kardeş telefoncu 15 lira çekti sayende sorunu çözdüm eski telefonun imeisi ile deiştirdim.çok saol

Orjinalini yazan: akreptaha akreptaha Yazdı:

arkadaşım gerçekten sana ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM Allah razı olsun beni büyük bi derten kurtardın  arkadaşlar emeğe gerçekten saygı..yapamayıpta burda adama bok atmayın

Orjinalini yazan: ikimasov ikimasov Yazdı:

kardeeeeşş emeğine sağlık %100 çalışıyorr. Sayende tertemiz telefonu yok fiyata satmaktan kurtuldum :)

Düzenleyen invertor - 20-10-2013 Saat 20:48
Yukarı Dön
AJAN1 Açılır Kutu Gör
Daimi Üye
Daimi Üye

Eski Emektar

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı AJAN1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-01-2011 Saat 14:52
anaaa şuna bak korsanlığın en alası... güzel paylaşım teşekkürler...
Yukarı Dön
pobi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı pobi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-02-2011 Saat 00:23
bu programı hiç kimse indirmesin virüs var (trojan)
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-02-2011 Saat 11:07
Orjinalini yazan: pobi pobi Yazdı:

bu programı hiç kimse indirmesin virüs var (trojan)

Burada herhangi bir zorlama yoktur isteyen indirir isteyen indirmez. Sizin indirmeyin demenizlede bu işler olmaz

Şimdi konuya açıklık getirelim

IMEI Değiştirme programı herhangi bir zararlı yazılım içermez. Gerekli incelemeler  tarafımdan yapıldıktan sonra program ve anlatım lüzumu üzerine  buraya eklenmiştir.

IMEI Değiştirme Programı ilagal iş yaptığından ve programı her indiren  online virüs tarama sitelerinde tarattığından dolayı   anti virüs yazılımlarının IMEI Değiştirme Programı  virüs, Trojan, Keylogger...vb  zararlı yazılım olarak algılaması normaldir.

Eğer IMEI Değiştirme Programını buradan indirdiyseniz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Not:
Herhangi bir exe dosyasınıda binlerce kez online virüs tarama sitelerinde taratsanız belirli bir zaman sonra antivirüs yazılımları virüs olarak algılar.

Bu bağlamda:

virüs, Trojan, Keylogger...vb  zararlı yazılımlar hakkında benim nekadar titiz olduğumu görmek isteyen forumdaki Güvenlik / Security kategorilerinde bulunan konularımı inceleyebilir.

Biz IMEI Değiştirme Programı ile IMEI nin değiştiğini test edip gördük. Lüzumu üzerine gerekli tüm incelemeleri yaptıktan sonra  siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendirmek için böyle bir konu açtık.

Konudan isteyen faydalanır isteyen faydalanmaz o kişinin kendi tercihidir.

Saygılarımla
invertor

Yukarı Dön
S3Z3R Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-02-2011 Saat 23:53
Konu gerçekten çok iyi ben dosyaları denedim her hangi bir soruna rastlamadım

saygılar
Yukarı Dön
kan6300 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kan6300 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-02-2011 Saat 11:49

denedim 3 4 defa ama olmadı

Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-02-2011 Saat 14:35
Telefon ekranından com noktasını  programda Port kısmından doğru portu seçtiğinize emin olun

Yinede olmuyorsa şansınıza küsün :(
Yukarı Dön
abdullah57can Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı abdullah57can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-02-2011 Saat 12:39
saol kardesım
güzel bir site
Yukarı Dön
rifkicakar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı rifkicakar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-02-2011 Saat 18:52
sağol ellerine sağlık
Yukarı Dön
ellesse Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ellesse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-02-2011 Saat 20:09
W7 iletişim sisteminde IMEI toll exe açılmadı arkadaşlar..
Yardımcı olabilecek varmı ?
Yukarı Dön
murratt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı murratt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-02-2011 Saat 17:20
çok sağol biladerim işime çok yaradı
Yukarı Dön
Sümmani_723 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Sümmani_723 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-03-2011 Saat 18:20
samsung telefonlarda oluyomu acaba deneyeniniz varmı...
Yukarı Dön
amillian Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı amillian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-03-2011 Saat 13:07
Tşkr ederim ederim sayın (invertor) proğram mükemmel şekilde randıman verdiği,,,, çok işime yaradı

Düzenleyen amillian - 03-03-2011 Saat 13:07
Yukarı Dön
nur.21.bismil Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı nur.21.bismil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-03-2011 Saat 16:12
tşk ederim çok güzel program
SEVEN GARİP OLSADA SEVİLMEYE DEĞMEZMİ
Yukarı Dön
mustafakoc1953 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı mustafakoc1953 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-03-2011 Saat 19:42
çin maln8 model çift hatlı telefonuma (xxxxxxx70 imei nolu cihaz klonlu listesinde oldoğu için  28.03.2011 tarihinde kullanım dışı bırakılacaktır. hattınız açık kalacaktır.bilgi için 4440532 .)   şeklinde uyarı geldi. evde arızalı olan başka bir telefonumun imei sini yukardaki proğramla değiştirtim.değiştirmeden evvel telefonuma baktığımda xxxxxxx702   ve xxxxxxx703 imei leri yazıyordu. şimdi  değiştirdiğim xxxxxxxx51 ve xxxxx703 yazıyor.ikinci sim kartın imeisi de değiştirmek gerekiyormu?ikinci kartın imeisini nasıl değiştirebilirim.

Düzenleyen mustafakoc1953 - 03-03-2011 Saat 20:02
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.234 Saniyede Yüklendi.