Uyarı!  Sitemize Üye Olmak İsteyenler Hakkında:

==========================================================

Görülen lüzum üzerine yönetici onaylı üyelik sistemine geçilmiştir. Yapmanız gereken formumuza üye olduktan sonra kullanıcı adınızı üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabından kral@bilgineferi.com adresine gönderip üyeliğinizin aktif edilmesini talep etmektir.

Not: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmeyen üyelerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.

Bilgineferi.com üyesi değilseniz forumlarımıza mesaj yazabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. İsterseniz bilgi içerikli forumlarımızı misafir olarak ta gezebilirsiniz.

==========================================================

Reklam Alanı: | Master Sistem (Tek Anahtar Bütün Kilitleri Açar)  | Otel Kilitleri  |  Kartlı Kilit Sistemleri | Duşakabin  | Kale Çelik  Kapı Kasa Kilit Yetkili Servis/Bayi | Kartlı Otel Kilit Sistemleri
   
Sitemize Reklam vermek ister misiniz ?  
Site Tanıtımı Yap Kapat

     Ana Sayfa     Şarkı Sözleri     Radyo & TV     Yeni Mesajlar     Üye Listesi     Arama            Üye Ol     Giriş

 

Bilgi Neferi Formuna Hoş geldiniz...

Reklam Alanı

  Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınPort Açma Sorunu ve ÇÖzümü ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınE.M. Total Video Converter  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSes Aygıtı Devre Dışı - Kab ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMaalesef Bu Video Oynatıla ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBilgisayara takılan Usb Fl ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınŞirketler için özel olarak  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSensible World of Soccer 96 ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınDeskGate Firma ve Kurumlara ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBeton Vibratörü    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninşaat malzemeleri - Sıfır, ...    

Bilim ve Teknoloji
 Bilgineferi.com :Haberler :Bilim ve Teknoloji
Mesaj icon Konu: Xerox tan genç matbaacılara destek! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
  Bu konuyu paylaş  
Translate
Yazar Mesaj
S3Z3R  
Moderator
Moderator
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 31-03-2007
Üye Numarası : 660
Mesajlar: 831
Rep Puan
Rep: 1588


Alıntı S3Z3R Cevaplabullet Konu: Xerox tan genç matbaacılara destek!
    Gönderim Zamanı: 27-09-2010 Saat 16:46
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20100924114511_xerox.jpg

Xerox, geçtiğimiz yıllarda bünyesinde Dijital Baskı Laboratuvarı kurduğu Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü’ne, üretime yönelik baskı işleri yapan Xerox 700 yüksek kapasiteli renkli dijital baskı makinesi kurdu.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Türkiye basım sektörüne destek vermeye devam ediyor. Xerox ve Marmara Üniversitesi arasında yapılan işbirliği ile Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü bünyesinde 2008 yılında açılan Dijital Baskı Laboratuvarı’na, Xerox tarafından Xerox 700 yüksek kapasiteli renkli dijital baskı makinesi kurdu.

Yeni makine kurulumu ile ilgili açıklamada bulunan Xerox Türkiye Üretim Sistemleri Grubu Pazarlama Müdürü Serra Yılmaz, “Kimyasal toner teknolojisinin kullanıldığı yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemi Xerox 700, değişken veri içeren baskılar alabilen bir makine. Xerox 700 ile öğrencilerimiz, çeşitli uygulamalar yapma imkanı bulacaktır. Genç matbaacılara her konuda destek vermeye devam edeceğiz ” dedi.

Türkiye’de ilk kez Marmara Üniversitesi tarafından açılan Matbaa Eğitimi Bölümü, dört yıllık fakülte düzeyinde eğitim veriyor. Matbaa Eğitimi Bölümü, Xerox ile gerçekleştirdiği iş birliğine dayanarak müfredatına eklediği dijital baskı ile ilgili konuları öğrencilerine, Xerox’tan tedarik ettiği makinelerle uygulamalı olarak gösteriyor. Xerox, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi bünyesinde kurduğu Dijital Baskı Laboratuvarı’na teknoloji ve “knowhow” desteği veriyor. Xerox, fakülteye yüksek kapasiteli donanım ve yazılım çözümlerini sunarak, Matbaa Eğitimi Bölümü’ndeki öğrencilerin uygulamalı eğitim öğretim yapmasına yardımcı oluyor.

Xerox, dijital baskı sistemleri, değişken veri basımına yönelik yazılımlar ve iş uygulamaları ile iş istasyonu gibi ürün ve hizmetlerini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nin kullanımına sunuyor. Xerox son olarak, daha önce fakülteye kurduğu Xerox DocuColor 2060 yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sisteminin yerine yeni bir teknoloji olan Xerox 700’ün kurulumunu gerçekleştirdi. Xerox bu makinelerin servis giderlerini ve belirli miktarlardaki  sarf malzemesini ücretsiz olarak karşılıyor.

Yapılmış olan işbirliği anlaşması uyarınca Xerox’un satış ve teknik ekibi ise, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha da iyi cevap verebilmek amacı ile Matbaa Eğitimi Bölümü’nden Basım Teknolojileri ve Renk Yönetimi konularında uygulamalı eğitim alıyorlar. Böylece Marmara Üniversitesi ve Xerox üniversite sanayii işbirliğinin başarılı bir örneğini sergiliyorlar.

Xerox’un yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemi Xerox 700’den, dakikada 70 sayfa tam renkli baskı alınabiliyor. Xerox 700, hızın yanı sıra 2400 x 2400 dpi baskı çözünürlüğü ile yüksek kalitede bir baskı sunuyor. Xerox 700, 330 x 488 mm ulaşan kağıt ebatlarına ve 64 gramdan 300 gram ağırlığındaki medyaların üzerine baskı yapabiliyor.


Kaynak
Düzenleyen S3Z3R - 27-09-2010 Saat 16:46
İmza:  
IP Artı rep ver Eksi rep ver
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma
   
Bilgi için


| ReklamKale Kapı | Radyo & TV  |  

Bize Yazın - Bilgineferi.com- Başa Dön

Bilgineferi.comBu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.