Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Donanım & Hardware > Network
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Uzak pc bağlantısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Uzak pc bağlantısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı huseyintk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Uzak pc bağlantısı
    Gönderim Zamanı: 11-04-2006 Saat 03:36
Slm arkadaşlar.

Ben kendisine güvendiğim izmir ve hollandada iki kişi ile bilgisayarımı paylaşmak istiyorum. onların bilgisayarına istediğim zaman gireyim  harddiskteki bilgileri paylaşayım kopyalayayım veya bilgi ekleyeyim istiyorum. İp adresleri ve kullanıcı şifrelerini de biliyorum . Ama tek bilmediğim ne yapmam gerektiği.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

www.makinemodel.com meslek liselilerin sitesi
Yukarı Dön
kral Açılır Kutu Gör
Administrator
Administrator

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-04-2006 Saat 06:35
Aslında en mantıklısı VNC  programını kullanmak istersen upload ede bilirim Mesela ben VNC programını kullanıyorum beykozdakı makınanın bakımını kocaeliden yapıyorum hiç problemsiz kendi makınammış gibi kullana biliyorum  (ekran yönetimini elinizde oluyo)güvenli bir program  programı her iki makinayada kuruyorsun kurarken şifre veriyosun makinaya girmek için oşifre sayesin de + ipyi bilmenlazım 

Windowsun uzak masa üstü bağlantısını bi dene istersen ben kullanmadım şahsen
uzak masaüstü bağlantısı kurmak:
1. Denetim Masası’ndan Sistem’i açın.
2. Sistem üzerinden uzak sekmesini tıklyın.
3. System / uzak penceresinde "Bu bilgisayar uzaktan yardım isteklerinin gönderilmesine izin ver " (bu seçeneke önemli değil ama siz yinede seçin) ve kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmalarına izinver sekmesini seçili hale getirin (eğer isterseniz uzak kullanıcıları seç sekmesinden uzaktan bağlanacak user belirleye bilirsiniz benim için önemli olan admin olarak bağlanmak ve o yüzden user eklemeyi anlatmıyorum)
ve tamam deyin pencere kapanır satenn.

şimdi geçelim bağlantı kurmaya başlat / programlar / donatılar / iletişim / uzak masaüstü / uzak masaüstü
bağlantısı
açıyoruz uzak masaüstü programımız
bilgisayar adını yazıp

bağlan diyoruz
eğer bi hata yapmamış isek karşımıza xp kullanıcı oturum sayfası gelecekk ve şifremizi girip uzak masaüstü bağlantısını kurmuş ve oturduğumuz pc den localdeki uzak masa üstü bağlantısı kurduğumuz pc üzerinde istediğmizi yapabileceğiz aynı kendi pc miz gibi(kullanıcı olarak belirlediğimiz user ve şifre ile gireceğiz ama eğer user belirlemediysekk admin olarak gireceğiz ki admin kullanıcısına şifre vermenizi tavsiye ederimm yoksa localdeki başka biriside elini kolunu sallayarak uzak masaüstü bağlantısı yapabilir)
dipnott : bu anlattığım uzak masaüstü bağlantısı sadece localde geçerlidir ( yani kendi ağınızda). routerın arkasına çıkış veya router arkasından giriş yapamazsınız ki yapmanız için modemde ufak tefek ayarlar yapmanız gerekir ama zaten router arkasından bilgisayarınız yani internet üzerinden bilgisayarınıza erişmek istiyorsanız uzak masaüstü bağlantısı gibi program kullanmanızı tavsiye ederim.
“Bilginin elde edilmesi... bizi iyiye ulaştıracaktır.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.