Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar Güvenliği / Computer Security > Güvenlik / Security Makaleleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Hacker Manifestosu
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Hacker Manifestosu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı megabros Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hacker Manifestosu
    Gönderim Zamanı: 08-04-2010 Saat 00:03

Bugün bir diğeri daha yakalandı.Boydan boya gazetelerdeydi''Bilgisayar suçu skandalında bir delikanlı tutuklandı''.''Banka hasarından sonra bir hacker tutuklandı''...

Lanet olası çocuklar.Hepsi birbirinin aynı.

Ama siz üç-parçalı psikolajinizle ve 1950'lerden kalma teknobeyninizle hiç bir hacker'ın gözlerinin arkasından baktınız mı?Onu bu kadar sert yapan,onu buna zorlayan,onu böylesine bir kalıbakalıba döken neydi diyehiç merak ettinniz mi?

Ben bir hacker'ım, dünyama buyrun...

Benim dünyam okul ile başlıyor...Birçok çocuktan daha akıllıyım, bize öğrettikleri bu saçmalık beni sıkıyor...

Lanet olası başarısızlar.Hepsi birbirinin aynı.

Orta okulda veya lisedeydim.Hocaların bir kesiri nasıl indirgendiğini anlatışlarını on beşici kez dinlemiştim.Onu anladım.''Hayır,Bay Smith, size ödevimi göstermedim, ben onu kafamdan yaptım...''

Lanet olası çocuk.Muhtemelen kopya çekti.Hepsi birbirinin aynı.

Bugün bir keşif yaptım.Bir bilgisayar buldum.Bir saniye,bu çok enteresan.Ne yapmasını istersem onu yapıyor.Eğer hata yaprsa,onu ben beceremediğimdendir.

Beni sevmediğinden değil...veya benden korktuğundan değil...veya benim çok akıllı bir fırlama olduğumu düşündüğünden değil... veya öğretmeyi sevmediğimden ve burada olmaması gerektiğini düşşündüğünden değil...

Lanet olası çocuk.Bütün yaptığı oyun oynamak.Hepsi birbirinin aynı.

Ve sonra oldu...''İşte bu...Benim ait olduğum yer burası...''Buradaki herkesi biliyorum...Onlarla hiç karşılaşmamış,hiç konuşmamış,onlardan bir daha ses çıkmayacak olsa dahi...Hepinizi tanıyorum...

Lanet olası çocuk.Telefon hattını yine meşgul ediyor.Hepsi birbirinin aynı.

İnanamayacaksınız ama hepimiz birbirimizin aynısıyız...Bizler okulda terslendik.Öğretecek birşeyleri olan azı bizi istekli öğrenciler olarak buldu.Fakat bu azı çöldeki damlacıklar gibiydi.

Bu bizim dünyamız şimdi...elekronun ve elektrik düğmesinin dünyası,bilgi aktarım hızının güzelliği.Karcı oburlar tarafından yönetilmeseydi pul kadar ucuz olabilecek, zaten var olan bir sistemi kullanılır hale getirdik ve siz bizi suçlu olarak ifşa ettiniz.Biz araştırdık...ve siz bize suçlu dediniz.Bilgiyi aradık...ve siz bize suçlu dediniz.Biz tenimizin rengi olmadan varolduk,milliyetsiz,hiç bir dine ait olmadan...ve siz bize suçlu dediniz.Atom bombası ürettiniz,savaşlara girdiniz,cinayet işlediniz,hile yaptınız ve bize yalan söylediniz ve bunların bizim yararımıza olduğuna inanmamızı sağlamaya çalıştınız ve biz hala suçluyuz.

Evet,ben suçluyum.Suçum merakımın bir parçası.Benim suçum insanları söyledikleri ve düşündüklerine göre yargılamak neye benzediklerine göre değil.Benim suçum sizleri daha akılcı kılmaktı,ki bu nedenden dolayı beni hiç bir zaman affetmiyeceksi- niz.

Ben bir hacker'ım ve bu benim manifestom.Bu bireyi durdurabilirsiniz ama hepimizi durduramazsınız...hepimizden öte, hepimiz birbirimize benziyoruz.

Saygılar.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.141 Saniyede Yüklendi.