Uyarı!  Sitemize Üye Olmak İsteyenler Hakkında:

==========================================================

Görülen lüzum üzerine yönetici onaylı üyelik sistemine geçilmiştir. Yapmanız gereken formumuza üye olduktan sonra kullanıcı adınızı üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabından kral@bilgineferi.com adresine gönderip üyeliğinizin aktif edilmesini talep etmektir.

Not: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmeyen üyelerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.

Bilgineferi.com üyesi değilseniz forumlarımıza mesaj yazabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. İsterseniz bilgi içerikli forumlarımızı misafir olarak ta gezebilirsiniz.

==========================================================

Reklam Alanı: | Master Sistem (Tek Anahtar Bütün Kilitleri Açar)  | Otel Kilitleri  |  Kartlı Kilit Sistemleri | Duşakabin  | Kale Çelik  Kapı Kasa Kilit Yetkili Servis/Bayi | Kartlı Otel Kilit Sistemleri

Sitemize Reklam vermek ister misiniz ?  
Site Tanıtımı Yap Kapat

Ana Sayfa     Şarkı Sözleri     Radyo & TV     Yeni Mesajlar     Üye Listesi     Arama            Üye Ol     Giriş

Bilgi Neferi Formuna Hoş geldiniz...

Reklam Alanı

Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSensible World of Soccer 96 ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınDeskGate Firma ve Kurumlara ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBeton Vibratörü    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninşaat malzemeleri - Sıfır, ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTürksat Otomatik Kanal Tara ...    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınok.ru video (dizi - film) i ...    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınizlesene.com Video (indirme ...    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninternet Download Manager  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınCasper Tablet Açılmıyor, Gü ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMaalesef Bu Video Oynatıla ...    

Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
 Bilgineferi.com :Bilgisayar :Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
Mesaj icon Konu: Dns ve Hosts Değiştirme Programı v2.1 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
  Bu konuyu paylaş  
Translate
Sayfa  12>
Yazar Mesaj
invertor  
Security Profesyonel
Security Profesyonel
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Üye Numarası : 1703
Rep Puan
Rep: 2243

Alıntı invertor Cevaplabullet Konu: Dns ve Hosts Değiştirme Programı v2.1
    Gönderim Zamanı: 20-02-2010 Saat 22:09

Lüzumu üzerine yasaklanan sitelere problemsiz bir şekilde girebilmek için Dns adresi değiştirmeniz gerekir.

Bizde görülen lüzum üzerine yasaklı sitelere kolayca girebilmek için  kullanılacak olan en stabil Dns adreslerini içeren  Dns ve Hosts Değiştirme  programını hazırladık.

Hazırlamış olduğumuz bu program Windows Xp,  Vista, Windows 7 ve Windows 8'de sorunsuz çalışmaktadır.

Not:  Vista, Windows 7,Windows 8' de kullanırken programın üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olun.

Programda bulunan butonları açıklayalım;

Türk Telekom:  Bu butona tıkladığınızda dns ayarlarınız Türkiye standartlarına göre ayarlanır yasaklı sitelere giremezsiniz ve yasağa uymuş olursunuz.

Dns Default:  Daha önce ayarlamış olduğunuz  Dns ve ip adresinizi otomatik yapar yasaklı sitelere giremezsiniz ve yasağa uymuş olursunuz.

Soru: Yasaklı sitelere nasıl sorunsuz bir şekilde girilir?

Cevap:  Sizler için hazırlamış olduğumuz bu programda bulunan 2 yöntem ile yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz.

1.Yöntem

Dns butonlarından herhangi birine tıklayın dns ayarlarınızın değiştiğini belirten bir uyarı çıkacaktır gelen uyarıya tamam dedikten sonra  yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz.

Google dns i kullanmanızı tavsiye ederim tabi takdir sizindir istediğiniz dns i kullanabilirsiniz bunun için alternatif Dns  adresleri de eklenmiştir.

2.Yöntem

Yasaklı sitelere girmenin bir başka yoluda  Hosts  dosyası üzerinde değişiklik yapılarak  gerçekleşir.

Host dosyası ile istediğiniz siteleri bilgisayarınızdan açılmaması için yapılandırabilirsiniz. Aynı zamanda  açılmasını istediğiniz yasaklı siteleri açmak içinde yapılandırabilirsiniz…

Biz  bazı yasaklı siteleri açmak için yapılandırmış olduğumuz  hosts dosyasını  kullanacağız

Kullanımı:

Hosts   dosyası Değiştir Butonuna tıkayarak  hosts dosyasında bulunan  yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz; 

Yapmış olduğunuz değişiklikten memnun değilseniz Hosts Default butonuna tıklayarak orijinal Hosts dosyasınızı geri yükleyebilirsiniz.

Saygılarımla

İnvertor

Download

Dns ve Hosts Degistirme v 2.1.exe
Hash Değerleri

CRC32: 092ED6C3
MD5: F1BA81137AF4FC3B1EF3F1E98DE581E7
SHA-1: 5C292FC94EAB06096CC225106392CD2232F08647

Program Güncellemesi yapılmıştır

Düzenleyen invertor - 04-10-2014 Saat 22:27
İmza:  
IP Artı rep ver Eksi rep ver
S3Z3R  
Moderator
Moderator
Simge
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 660
Rep Puan
Rep: 1588

Alıntı S3Z3R Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-06-2010 Saat 17:50
Güncelleme için teşekkürler.
İmza:  
velociraptor  
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 7960
Rep Puan
Rep: 0

Alıntı velociraptor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-06-2010 Saat 04:56

.............................

............................ 

Edit:

Terbiyenizi takılın mesajınız silinmiştir

- Emekten bahsediyorsunuz  etmediğiniz küfür kalmamış.
- 1 yıl önce vbs ile dns değişikliğini öğrettim demişsiniz siz nerden öğrendiniz yıllar öncesindende bu olay vardı ve size has birşey değildir bu olay. Zamanında aklınıza gelmiş  sizde araştırıp öğrenmişsiniz  bu uygulamada aynı araştırma sonucu ortaya çıkarılmış bir çalışmadır. 

-Birde gelmiş konu altında reklam yapıp üstüne küfür ediyorsunuz  bu program sadece .... sitenindir diye nereden o sitenin oluyormuş?

- Bu program belirttiğiniz adresteki  "sordum.com" program değildir.  Yapısı ona benzeye bilir içeriği farklıdır.

sordum.com adına  bilgineferi.coma yapılan ağır hakaret ve  terbiyesizlikten dolayı bir özür bekleriz.

Saygılarımla
invertor

Düzenleyen invertor - 08-06-2010 Saat 23:16
invertor  
Security Profesyonel
Security Profesyonel
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Rep Puan

Alıntı invertor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-06-2010 Saat 23:14

Yeni versiyonda  Dns güncellemesi yapılmıştır

İmza:  
crazy_kıvo  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 8009
Rep Puan

Alıntı crazy_kıvo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-06-2010 Saat 16:47
Ellerinize sağlık arkadaşlar çok güzel program olmuş kim ne diyorsa desin siz yapmışsınız herkes de kullanıyor.Teşekkürler emeğiniz için..Emeğin için..
İmza:  
YOKYOKYOKYOKYOKYOKYOKYOKYOKYOK
gezginim  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 8030
Rep Puan

Alıntı gezginim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-06-2010 Saat 15:20
vbs dosyası hatası alıyorum yardımcı olur musunuz?
teşekkürler
invertor  
Security Profesyonel
Security Profesyonel
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Rep Puan

Alıntı invertor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-06-2010 Saat 20:32
Almış olduğunuz hatanın resmini koyarsanız yardımcı olamaya çalışırım
İmza:  
explorer313  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 8876
Rep Puan

Alıntı explorer313 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-09-2010 Saat 03:12
Merhaba Programınızla ilke versiyonunda tanışmıştım.Çok kolaylık olmuştu benim için.O zaman da Youtube a girişte her zaman başarılı olamıyordum.Fakat şimdi hiç bi şekilde açılmıyor.Neden olabilir.Host değiştirme işe yaramıyor.
invertor  
Security Profesyonel
Security Profesyonel
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Rep Puan

Alıntı invertor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 10:23
Orjinalini yazan: explorer313

Merhaba Programınızla ilke versiyonunda tanışmıştım.Çok kolaylık olmuştu benim için.O zaman da Youtube a girişte her zaman başarılı olamıyordum.Fakat şimdi hiç bi şekilde açılmıyor.Neden olabilir.Host değiştirme işe yaramıyor.

Öncelikle hosts  dosyasının değişip değişmediğini kontrol  etmenizde yarar vardır

Bunu kontrol etmek için  çalıştıra: %WINDIR%\system32\drivers\etc\hosts   yazıp çalıştırın  gelen ekrandan not deferi ile aç'ı seçip  içini kontrol edebilirsiniz

- Hosts dosyası ile beraber  dns adresi de kullanmanız gerekir  bu değişikliğide  programımız aracılığı  yapabilirsiniz

Hosts Dosyasında Herhangi bir değişiklik yoksa olası ihtimal:

- Bazı Anti virüs programları vbs kodlarının tam olarak  çalışmasına izin vermemektedir Örnek Kaspersky İnternet Security 2011 gibi

Bu gibi durumlarda anti virüs programını devre dışı bırakarak  tekrar gerekli değişikliği yapmayı deneyin  sonra antivirüs programınızı devreye sokun

Saygılarımla

İmza:  
explorer313  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Rep Puan

Alıntı explorer313 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 15:18
Merhaba
Verdiğiniz adre çalıştır la bulunamadı.Adrese gittim ama gizli dosyaları kapattığım halde hosts dosyası yerinde yok.Belki de bu sebepten açılmıyor.Şimdi ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz.

Antivirüs programı kullanmıyorum.Sadece windows defender aktif.Bir de usb disk security kullanıyorum.
invertor  
Security Profesyonel
Security Profesyonel
Simge
Üye Bilgileri
İnventor

Rep Puan

Alıntı invertor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 22:13
Orjinalini yazan: explorer313

Merhaba
Verdiğiniz adre çalıştır la bulunamadı.Adrese gittim ama gizli dosyaları kapattığım halde hosts dosyası yerinde yok.Belki de bu sebepten açılmıyor.Şimdi ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz.

Antivirüs programı kullanmıyorum.Sadece windows defender aktif.Bir de usb disk security kullanıyorum.

Hosts dosyasını görebilmek için Denetim Masasından  klasör seçeneklerini tıklayın  gelen ekrandan Görünüm sekmasine gelin 

- Gizli dosya ve klasörleri göster  i seçin
- Korunan işletim sistemi dosyaları gizle (Önerilen)  seçeneğinin işaretini kaldırıp uygula butonuna basın

Temsili resim aşağıdaki gibidir.

Sonra  çalıştıra :

%WINDIR%\system32\drivers\etc\    yazıp hosts dosyasının bulunduğu klasörü açın hosts dosyasının orada olduğunu göreceksiniz.  Şayet yine yoksa ki vardır

Edit:

http://www.bilgineferi.com/forum/uploads/invertor/hosts.rar dosyasının içerisinde bulunan  hosts  u   etc klasörünün içerisine atabilirsiniz

Sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir

Saygılarımla

Düzenleyen invertor - 06-09-2010 Saat 22:33
İmza:  
explorer313  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Rep Puan

Alıntı explorer313 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-09-2010 Saat 22:47
Çok teşekkür ederim.Sorunsuz olarak çalışıyor.Hosts dosyası yerinde yoktu.Heralde daha önce bilmeden sildik.İlgi ve yardımınıza teşekkür ederim.
AJAN  
Super Moderator
Super Moderator
Simge
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 628
Rep Puan
Rep: 1666

Alıntı AJAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-12-2010 Saat 19:47
bu programı geçenlerde biyerde gözüme çarpmıştı. tabii ki güzel bir program.. emeğinize sağlık teşekkürler....
İmza:  

bymen07  
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 14850
Rep Puan

Alıntı bymen07 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-05-2011 Saat 22:33
çok teşekkürler arkadaşım çok güzel ve işe yarar bir program yapılmış ben önceki versiyonu kullanıyordum hatta bazı bilgisayardan fazla anlamayıpta y.tubeye giremeyen tanıdıklarımada yardımcı olmuştum bu programla,şimdi yeni versiyonu kullanacagım teşekkürler
asrinn37  
Yeni Üye
Yeni Üye
Üye Bilgileri

Üye Numarası : 15627
Rep Puan

Alıntı asrinn37 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-07-2011 Saat 16:12
bende hiç bir şekilde çalışmadı program gene de elinize saglık emek vermişsiniz.

yasaklı sitelere hiç bir şekilde giremedim.

başka bir programla girdim genede saolun.

sorunun ne oldgunu bilmiyorum fakat dns artık para etmiyor güncel dns bulmak gerekiyor.

ttnet zannedersem hepsini banlşamış dns lerin .. bu konuda bir acıklama yaparsanız sevinirim saygılar.
Sayfa  12>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma
Bilgi için