Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar Güvenliði / Computer Security > Güvenlik Programlarý, Güvenlik ve Güvenlik açýklarý
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Yeni Nesil Keyloger Tespit Etme Sistemi  v2.5.4
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Yeni Nesil Keyloger Tespit Etme Sistemi v2.5.4

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Yazar
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı degenerated Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-05-2011 Saat 16:13
Orjinalini yazan: invertor invertor Yazdı:

Rgistry kaydýnýzda bir sorun var

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon da bulunan  Userinit  anahtarýndaki userinit.exe deðerini silip  C:\WINDOWS\system32\userinit.exe olarak deðiþtirmeniz yeterlidir. 

regedit'i açtýðýmda söylediðiniz yordam aynen aþaðýdaki gibi.
Bir deðiþiklik yapmadan tekrar kapadým.
Win7-64bit kullanýyorum. Dediðiniz gibi Yönetici olarak çalýþtýrmýþtým.

Yukarı Dön
karakus1 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı karakus1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-06-2011 Saat 10:01
eminim güzel paylaþýmdýr ama indirdim parola istiyor parola nedir bildirirseniz sevinirim win 7 kullanýyorum. þimdiden tþkrlr.
Yukarı Dön
mekremod Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı mekremod Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-06-2011 Saat 17:54
saðol bakalým
Yukarı Dön
Midnight Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Midnight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-09-2011 Saat 21:40
Orjinalini yazan: degenerated degenerated Yazdı:

Merhaba ben Midnight üyenizim.Saygý deðer yöneticilerim ,Ayný sorun bende var Windows 7 yönetici olarak çalýþtýr dediðimde bu þekilde görüntü alýyorum acaba benim pc de keyloger varmý deðerli yardýmlarýnýzý rica ederim.Saygýlarýmla,

NOT : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon da bulunan Userinit anahtarýndaki userinit.exe deðerini silip C:\WINDOWS\system32\userinit.exe olarak deðiþtirdim sorun ayný devam ediyor.
Bilgisarýnýzda keyloger bulaþmýþ!Temizlik için aðaðýdaki adresi takip uyarýsý veriyor. Ýlginç olan Bulaþtýðý konumlar bölümü boþ geliyor. Yeni Nesil keyloger tespit etme sistemi v2.5.4 programýný kullanýyorum.

Düzenleyen Midnight - 12-09-2011 Saat 22:44
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
Ýnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-09-2011 Saat 21:47
Orjinalini yazan: Midnight Midnight Yazdı:

Orjinalini yazan: degenerated degenerated Yazdı:

Merhaba ben Midnight üyenizim.Saygý deðer yöneticilerim ,Ayný sorun bende var Windows 7 yönetici olarak çalýþtýr dediðimde bu þekilde görüntü alýyorum acaba benim pc de keyloger varmý deðerli yardýmlarýnýzý rica ederim.Saygýlarýmla,

NOT : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon da bulunan Userinit anahtarýndaki userinit.exe deðerini silip C:\WINDOWS\system32\userinit.exe olarak deðiþtirdim sorun ayný devam ediyor.
Bilgisarýnýzda keyloger bulaþmýþ!Temizlik için aðaðýdaki adresi takip uyarýsý veriyor. Ýlginç olan Bulaþtýðý konumlar bölümü boþ geliyor. Yeni Nesil keyloger tespit etme sistemi v2.5.4 programýný kullanýyorum.

Aþaðýdaki konuda cevabý verilmiþtir  böyle ise bir sýkýntý yok

http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=9238
Yukarı Dön
mrtok Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı mrtok Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-10-2013 Saat 08:27
Merhaba, benim bilgisayarýmda iki hafta kadar önce görev yöneticinde csrss,atied,winlogon gibi þeyler buldum.. Ses etmedim keylogmuþ meðer bilgisayarý kapattým açtým geldiðimde format atýlmýþ gibi herþey silinmiþ d klasörü duruyor fakat masaüstünde bütün þeylerim dosylar mosyalarý kendi bilgisayarýna geçirmiþ þaka gibi knight online'ý masaüstünde býrakmýþ c de öcneden yüklediðim valve ve visualstudioþeyleri office programlarý duruyor. Yani almýþ klasörleri kendine geçirmiþ..
Bu durumda ne yapabilirim? Ne yapmýþ bu adam benim bilgisayarýma ve nasýl girmiþ rica etsem tekrar yükleyebilir misiniz acaba?
Bir de savcýlýðýa gitsek ne kadar masraflý olur ve benim lisanssýz kullandýðým programlardan da ceza yer miyim acaba?
http://r1310.hizliresim.com/1g/c/tgkh8.png
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
Ýnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-10-2013 Saat 10:13
Resimdende anlaþýldýðý üzere malum kiþinin bilgisayarýnýza girmesi  ne acýdýrki sizden kaynaklanan bir sorundur. Bu tarz  zararlý yazýlýmlarý anti virüs programlarýnýn tanýmadýðýný  kullanýcýlarýn indirdiði ve onay verdiði dosyalara dikkat etmesi gerektiðini daha evvel açýklamýþtýk.  

Eðer savcýlýða suç duyurusunda bulunacaksanýz zararlý yazýlýmý bilgisayarýnýzdan temizlemeyin! Fakat suç duyurusunda bulunmanýzýn bir netice getireceðini sanmýyorum. Lisanssýz kullandýðýnýz programlarýn bir çoðunu kaldýrýp baþvuru yapabilirsiniz. Ücret konusunda bir bilgim yok malesef :(

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.