Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar Güvenliði / Computer Security > Güvenlik / Security Makaleleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - PortaPutty:Portatif Putty !
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

PortaPutty:Portatif Putty !

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı megabros Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PortaPutty:Portatif Putty !
    Gönderim Zamanı: 10-06-2009 Saat 12:50

Bilgisayar karsisinda gecirdigim ortalama zamanin %70′i Linux/UNIX konsolu karsisinda geciyor diyebilirim. Tembellik edip her zaman  masaustumde Linux kullanamadigim icin yine bu zamanin buyuk bir cogunlugu SSH istemcileri ile geciriyorum. SSH istemcilerinden is yerimde SecureCRT kullaniyorum fakat mobile bir kullanici oldugum icin kullandigim 4-5 farkli bilgisayarin hepsinde Securecrt yok, bunun yerine daha light bir ssh istemcisi olan Putty’i tercih ediyorum. Putty’den oldukca memnunum fakat kullandigim her bilgisayarda ayni profili kullanamiyorum. Bunun sebebi Putty’nin profil bilgilerimi registry uzerinde saklamasi. Her seferinde bu bilgileri registryden alip tasiyabilirim fakat -hazir yapilmisi varken- tembelligim buna da musade etmiyor.

Artik usb bellegimde Putty’nin portable(PortaPutty) surumunu tasimaya basladim. Profil ayarlarini registry yerine ayni dizinde bir dosyada sakliyor.

Bu isi yapan benzeri programlardan biri de su adresten indirilebilir.

Saygýlar..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.