Uyarı!  Sitemize Üye Olmak İsteyenler Hakkında:

==========================================================

Görülen lüzum üzerine yönetici onaylı üyelik sistemine geçilmiştir. Yapmanız gereken formumuza üye olduktan sonra kullanıcı adınızı üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabından kral@bilgineferi.com adresine gönderip üyeliğinizin aktif edilmesini talep etmektir.

Not: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmeyen üyelerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.

Bilgineferi.com üyesi değilseniz forumlarımıza mesaj yazabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. İsterseniz bilgi içerikli forumlarımızı misafir olarak ta gezebilirsiniz.

==========================================================

Reklam Alanı: | Master Sistem (Tek Anahtar Bütün Kilitleri Açar)  | Otel Kilitleri  |  Kartlı Kilit Sistemleri | Duşakabin  | Kale Çelik  Kapı Kasa Kilit Yetkili Servis/Bayi | Kartlı Otel Kilit Sistemleri
   
Sitemize Reklam vermek ister misiniz ?  
Site Tanıtımı Yap Kapat

     Ana Sayfa     Şarkı Sözleri     Radyo & TV     Yeni Mesajlar     Üye Listesi     Arama            Üye Ol     Giriş

 

Bilgi Neferi Formuna Hoş geldiniz...

Reklam Alanı

  Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınPort Açma Sorunu ve ÇÖzümü ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınE.M. Total Video Converter  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSes Aygıtı Devre Dışı - Kab ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMaalesef Bu Video Oynatıla ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBilgisayara takılan Usb Fl ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınŞirketler için özel olarak  ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSensible World of Soccer 96 ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınDeskGate Firma ve Kurumlara ...    Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBeton Vibratörü    Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayıninşaat malzemeleri - Sıfır, ...    

Güvenlik / Security Makaleleri
 Bilgineferi.com :Bilgisayar Güvenliği / Computer Security :Güvenlik / Security Makaleleri
Mesaj icon Konu: TS ISO/IEC 27001 ve Uluslararası Akreditasyonu ! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
  Bu konuyu paylaş  
Translate
Yazar Mesaj
megabros  
Security Professional
Security Professional
Simge
Üye Bilgileri

Kayıt Tarihi: 08-06-2009
Üye Numarası : 4490
Konum: Turkey
Mesajlar: 747
Rep Puan
Rep: 346


Alıntı megabros Cevaplabullet Konu: TS ISO/IEC 27001 ve Uluslararası Akreditasyonu !
    Gönderim Zamanı: 08-06-2009 Saat 14:30

Günümüzde, sadece çalışanlarıyla değil, müşterileri, iş ortakları ve hissedarlarıyla birlikte tanımlanan kurumlarda, bilginin gizliliği, bütünlüğü ve ulaşılabilirliğine ilişkin güven ortamının yaratılması, stratejik bir önem taşımaktadır.

Merkezi güvenlik sisteminde gerçek anlamda güvenliğin yönetilebilmesi için şirketler, TS ISO/IEC 27001 standardında belirtilen bilgi güvenliği yönetim sistemini kurarak gerçek risklerini saptayabilir ve bu risklerin giderilmesi için gereken teknoloji, politika ve prosedürleri devreye alabilirler.

Bu sayede oluşturulan sistem, sadece  teknoloji ile değil aynı zamanda tüm kurum çalışanlarının da katılımıyla uygulanan iş süreçlerinden oluşur ki bu da sistemin devamlılığın sağlanmasının garantisidir.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ISO 17799 adıyla uluslararası bir standart olarak geçerlilik kazanmış, Türk Standardları Enstitüsü tarafından Türkçeye tercüme edilerek TS ISO/IEC 17799 başlığı altında Türk standardı olarak yayınlanmıştır. Standard ISO tarafından revize edilerek 2005 yılında ISO IEC 27001 olarak yeninen yayınlanmış, aynı tarihlerde dilimize çevrilerek Türk standardı olarak kabul edilmiştir.

Türk Standardlar Enstitüsünün eğitimli ve deneyimli uzman ekibi ile 2005 yılı başından beri devam ettirdiği TS ISO/IEC 27001 standard eğitimi ve Sistem Belgelendirmesi çalışmaları 16-19 Aralık 2008 tarihlerinde TÜRKAK tarafından (Denetim Ekibi Alman Akreditasyon Kurumu TGA personeli Sn. Norbert BORZECK ve TGA teknik uzmanı Sn İbrahim KAPLAN)  yapılan bir denetim sonrasında akredite edilmiştir.

TSE Personel ve Sistem Belgelendirme Merkezi Başkanlığı bünyesinde yürütülen faaliyetler kapsamında verilen TS ISO/IEC 27001 belgesi belgelendirilen kuruluş ve Türk Standardları Enstitüsü arasında yapılan sözleşme çerçevesinde enstitü tarafından kuruluş adına düzenlenen, kuruluşun başvuruya esas olan yönetim sisteminin incelenerek, ilgili yönetim sistemi standardına uygun bulundugunu gösteren, geçerlilik süresi üç yıl olan belgedir.

Süreç; kuruluşun başvurusunun değerlendirilme aşaması ile başlayarak planlama ile devam eder. Merkez ve bölgelerdeki planlama sorumluları tarafından tetkik durumlarına göre gerçekleştirilecek faaliyetler Aşama I Tetkik (Masa Başı), Aşama I Tetkik (Saha), ÖnTetkik, Belgelendirme (Aşama II), Belge Yenileme olarak aylık plana alınır.

Müracaat eden kuruluş yapılan tetkik sonucu yönetim sisteminin ilgili standard şartlarına uygun oldugunun belirlenmesi ve TSE Yürütme Komitesinin olumlu karar vermesi ile belge almaya hak kazanır.

Türk Standardları Enstitüsü belgelendirme süreci tetkik ekibi yanında Yürütme, İtiraz ve Tarafsızlığı koruma komitelerinin görev aldığı, gizlilik, belge sözleşme yönetimi ve müşteri şikayetleri değerlendirme yükümlülüklerinin çalıştırıldığı bütünsel bir süreç ve ekip işidir.

Belgelendirilmiş bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminde kritik iş çıktıları resimde görüldüğü gibidir ve Bilgi sistemlerini, ağları, sahiplerini bilgisayar destekli sahtekârlık, casusluk, sabotaj, yıkıcılık, yangın ve sel gibi çok geniş kaynaklardan gelen tehdit ve tehlikelerden koruyarak bilginin gizliliği, güvenilirliği ve elverişliliği; rekabet gücünün, nakit akışının, karlılığın, yasal yükümlülüklerin ve ticari imajın korunması ve sürdürülmesini sağlar.

Saygılar..
IP Artı rep ver Eksi rep ver
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma
   
Bilgi için


| ReklamKale Kapı | Radyo & TV  |  

Bize Yazın - Bilgineferi.com- Başa Dön

Bilgineferi.comBu Sayfa 8.438 Saniyede Yüklendi.