Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Windows İşletim Sistemleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Xp sp3 internet explorer simge sorunu ve çözümü
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Xp sp3 internet explorer simge sorunu ve çözümü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Xp sp3 internet explorer simge sorunu ve çözümü
    Gönderim Zamanı: 18-09-2008 Saat 12:29

Windows xp pro sp3 güncellemesi yapıldığında veya sp3 lü işletim sistemi kurulumu  yükledikten sonra masaüstündeki internet explorer simgesi kayboluyor. Simgeyi yerine getirmek için masaüstü özelliklerden masaüstünü özelliştire girildiğinde simge ordada  gözükmüyor.

Bu sorun vista da da bulunmaktadır  söylentiye  göre kullanıcıya internet explorer' i  kullandırmaya özendirdiğinden  ve haksız rekabet olduğundan dolayı  mahkeme kararı ile  kaldırmışlar deniliyor.

Çözüm:

Masa üstüne getirmek için  izlenmesi gereken yol

Baslat>çalistir>regedit yazdıktan sonra aşağıdaki konumu izleyin

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel

{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}   değerine çift tıklayın  değer verisini 0 yapın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın veya masa ustüne sağ tılayıp yenile  yapın internetexplorer'in simgesi masa üstüne gelecektir.

Not:
Eğer {871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} bu değer yoksa yenisini oluşturun.

Farklı bir yönetem;
C:\Program Files\Internet Explorer klasörünü açın explorer  simgesini kopyalayıp masa ustune yapıştırın. 
Bu yöntemde bukadar :) 

Bu yöntemi yeni keşfettim saat gibi çalışıyor Regedit kayıtları ile uğraşmak istemiyorsanız  bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.

Düzenleyen invertor - 18-09-2008 Saat 12:54
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.