Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Off-Topic > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Trilyoner olsan çalışır mısın?
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Trilyoner olsan çalışır mısın?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Moderator
Moderator
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Trilyoner olsan çalışır mısın?
    Gönderim Zamanı: 26-08-2008 Saat 17:55
Trilyoner olsan çalışır mısın?

Herkes gibi İngiltere'de yaşayan Carl Prance de birgün lotoda büyük ikramiyenin kendisine çıkmasını düşlüyordu. Carl'ın bu rüyası sonunda gerçek oldu.

Kazandığı 15 trilyon liranın dünyayı ayaklarına serdiğini ifade eden şanslı adam trenyolu işçiliğinden istifa etti. Fakat olan şu ki işsiz oturmaya sadece 10 ay dayanabildi ve sonra işine geri döndü.

İkramiyeyi kazandıktan tam 10 ay sonra gardaki mesaisine devam etmek isteyen Prance makinistliğe geri döndü. Yalnız önceki mesailerinden tek farkı bu sefer işine servisle değil son model Jaguar ile geliyor olması.

50 yaşındaki adam, demiryolu işçiliği yapan üçüncü kuşak. Yani babası ve dedesi de makinistti. Carl Prance de ailesi gibi mesleğini çok seviyordu. Bu nedenle birkaç yıl önce 34 yıl çalışıp emekli olduktan sonra bile hala işine devam etti.

Prance: 'Bazı arkadaşlarım para içinde yüzdüğümü ve çalışmama bir anlam veremediklerini söylüyorlar. Hatta beni deli zannediyorlar' diyor ve ekliyor:'Trenler sanki benim damarlarımda geziyor. Son on ayda ailemle birlikte birçok ülkeye tatile gittim. Yunanistan, ispanya, Fransa, Kanada ve daha birçok yer. Fakat birkaç ay tatilden sonra içimden bir güç beni tekrar işime dönmeme zorladı.

Eski görevi tekrar kendisine teklif edildiğinde de mutluluktan havaya uçtuğunu belirten yaşlı adam, Cardiff'teki evlerini 19 yaşındaki kızlarına bırakarak kendilerine Galler'de deniz kenarındaki bir kasabada bir karavan aldılar ve burada yaşamaya başladılar.

Carl Prance 'Güzel bir yazlık villa alma imkanım da vardı ama biz karavanda çok mutlu yaşıyoruz. Başka bir yerde yaşamaya ne gerek var ki!' diyor ve memnuniyetini bu şekilde dile getiriyor...

Kaynak
Yukarı Dön
CASPER Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı CASPER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-08-2008 Saat 12:48
Adam en iyisini yapmış bütün gün boş boş durcana çalışıyo zaten parası var yeterince
Yukarı Dön
ibr@him_42 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ibr@him_42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-09-2008 Saat 23:55
bende calısırdım sonucta sevdıgın ısı yapıyorsan o ıs sana hobı dır hobılerın ıcın de para ya gerek yokkk zevk ıcınn paran da var meslegınde calıs napacannn Clap
Yukarı Dön
CASPER Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı CASPER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-09-2008 Saat 12:16
Evet çok doğru
Yukarı Dön
Fırtına Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Fırtına Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-11-2008 Saat 09:33
 Ben olsam  hem çalışırdım hem de yardım ederdim herkese çünkü vermekle hiç bişey kaybetmez verdikçe kazanır...

Bir deli rüzğar olurum alırım seni burdan kaybolurum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.