Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Güncel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Formasyon YÖK’ün yetkisindedir
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Formasyon YÖK’ün yetkisindedir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Formasyon YÖK’ün yetkisindedir
    Gönderim Zamanı: 11-03-2006 Saat 09:03
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, öğretmenlere pedagojik formasyonunu vermeye YÖK'ün yetkili olduğunu belirterek, ''Bakanlığın bu konuda yetkili olması hukuken mümkün değildir'' dedi.

YÖK Genel Kurulu Toplantısı'nda verilen arada soruları yanıtlayan Teziç, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dershanelerde ve özel okullarda görev yapan uzman öğreticileri asaleten atayabilmesi için pedagojik formasyon kursu açtığını anımsatarak, bu konuda hangi kurumun yetkili olduğunu sorması üzerine Teziç, ''Öğretmenlerin formasyonu YÖK'ün yetki alanı içindedir'' dedi.

''Milli Eğitim Bakanlığı'nın söz konusu uzman öğreticiler için açılacak pedagojik formasyon kursunun hizmet içi eğitim niteliği taşıdığı yönünde açıklama yaptığını'' belirtmesi üzerine Teziç, ''Sorun zaten buradan kaynaklanıyor. Formasyon verilecek kişiler şu anda uzman öğreticilerdir. Bunlar kadrolu olsalar zaten bu sorun
olmayacaktı'' diye konuştu.

Bu arada, YÖK yetkilileri, YÖK Genel Kurulu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 14 aralık 2005 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği konusunda bu sabah yapılan açıklamaya ilişkin soruları yanıtladılar.

Açıklamanın, 14 Aralık 2005 tarihinde yayınlanan Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği kapsamında ÖSS'ye başvuranları ilgilendirdiğini vurgulayan yetkililer, kararın önceki yönetmelik hükümlerine göre, şu anda Açıköğretim Lisesi'ne devam edenleri kapsamadığını belirttiler.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.172 Saniyede Yüklendi.