Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Haberler > Güncel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Batman’da uyuz salgını
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

Batman’da uyuz salgını

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Hawk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Batman’da uyuz salgını
    Gönderim Zamanı: 04-05-2006 Saat 19:48
Batman'da, geçen hafta 2 okulda görülen uyuz hastalığının 9 okula sıçradığı bildirilirken, Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri de okullarda sağlık taraması başlattı.

Milli Eğitim İl Müdür Vekili Bahattin Atilla, okullardan gelen şikayet doğrultusunda Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli yapılan çalışmalarda 9 okulda uyuz hastalığının tespit edildiğini açıkladı. Öğrencilerin sağlık ocaklarına gönderildiğini ve sağlık ekiplerinin okullarda sağlık taramaları gerçekleştirdiğini belirten Atilla, öğrencilere ilaç tedavisinin uygulandığını kaydetti. Müdür Atilla, şu anda okulların tatil edilme durumunun olmadığını, önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelere bağlı bir karar vereceklerini ifade etti.

Öte yandan, okullarda uyuz hastalığına yakalanan öğrencilerin sağlık ocaklarına akın etmesi sonucu, yoğunluk yaşanıyor. Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, şu ana kadar Batman İlköğretim Okulu'nda 76, M. Akif İlköğretim Okulu'nda 96, Hürriyet İlköğretim Okulu'nda 70, Necat Nasıroğlu İlköğretim Okulu'nda 187, İMKB İlköğretim Okulu'nda 21, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda 15, İmam Hatip Lisesi'nde 1, 100. Yıl İlköğretim Okulu'nda 466 ve Karatay İlköğretim Okulu'nda 200 kişi olmak üzere toplam bin 132 kişide uyuz hastalığı tespit edildi.

9 okul dışında uyuz hastalığından şüphe duyulan Yunus Emre, Petrol Ofisi ve Kıbrıs Şehitleri ilköğretim okullarında da sağlık taramalarının gerçekleştirildiği öğrenildi.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.156 Saniyede Yüklendi.