Bilginin Adresi Homepage
Forum Home Forum Home > Bilgisayar > Chat & Msn Programları > MIRC Genel
  New Posts New Posts RSS Feed - Auth Kodunun Tanıtılması
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

 

 


Auth Kodunun Tanıtılması

 Post Reply Post Reply
Author
Message
invertor View Drop Down
Security Professional
Security Professional
Avatar
İnventor

Joined: 18-01-2008
Status: Offline
Points: 3363
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Auth Kodunun Tanıtılması
    Posted: 26-12-2008 at 14:42
SohbetNET Help Departmanı / HelpSystem (HelpBot)


SohbetNET Help Ekibinin tasarlamış olduğu HelpSystem botunu genel olarak tanıyalım, verilmis olan linklere tıklayarak bot hakkında daha kapsamlı bir fikir sahibi olabilirsiniz. HelpSystem'in tasarlanmasında ki en önemli unsurlardan birisi Help Departmanı olarak önem verdiğimiz IRC/SVS eğitimleri gelir.. Botun içersinde 15 adet farklı konularda text olarak eğitimler mevcuttur dilenen heran kullanıcılara bu konular hakkında eğitimler verilebilir. Bu sayede Help Departmanının daha farklı projelere adım atması için gereken zaman sağlanmış olur.

Botun Helper voice istatistikleri, kurallar veyahut Helper kontrol gibi özellikleride Help bünyesine kolaylık kazandırır. Belli aralıklarla Helperların away olup olmadıklarını veya kurallarda belirtilen kanal limiti kuralinin ihlal edilip edilmediğini anlama amacıyla HelpSystem belli aralıklarla Helper whois taraması yapıp raporu ircmaster kanalına verir, aksi bir durumda Helpers kanalında Helper'ı uyarır.

HelpSystem'in özelinde iki ayrı yardım alınabilir ilk olarak !yardım yazılarak irc&svs hakkında temel kullanıcı bilgileri kullanıcılara sunulmuş olur. Bir diğeri ise Türkiyede ilk olarak IRCSozluk IRCAnsiklopedi projesidir içersinde Adan Zye irc terimlerini barındıran bir döküman vardır sürekli güncellenmektedir.

Bunların yanı sıra SohbetNET Help Departmanında bulunan bir sistemin parçasıdır.

Halfop Level-2 , HelpOp Level 3-7 , HelpSecure Level 8-14 , HelpMaster Level 15-24 ve HelpAdmin Level - 25

"!mesajekle helpernick level"
"!mesajsil helpernick"

Bu sistemde Helper'ın Help Departmanında aldığı görevi ve göreve başlayış saatini #Helpers kanalına bildirip log altına alır.- HelpSystem Genel Özellikler -

1) Help'e giren her kullanıcıyı helpers kanalına uyarı olarak verir.

2) Helper'ların userlere her verdiği voice(+)'yı bot hafızasında tutar ve rapor şeklinde kanala döker.

3) Eğitim kanalında her giren Helper'a voice(+) verir ve giriş mesajı gönderir. (voice sabitlemesi Helpers kanalıdır)

4) Eğitim kanalında 15 Konulu eğitimi Text halinde kullanıcıların bilgisine sunar, eğitimler aralıksız isteğe göre devam eder.

5) Help kanalına girişte bulunan Helper'ları seviyelerine göre Helpers kanalında belirtir.

6) Helpers Kanalında bulunan HelpSecure,HelpSop'lara !rapor ve !kurallar komutlarını kullanma hakkı verir.

7) #ircmaster kanalında !kontrol yazıldığında helperlerin idle ve bulundukları kanal sayılarını kontrol eder, kural ihlalinde bulunan Helperları helpers kanalında uyarır.

8) #ircmaster kanalında !eğitim on|of egitim aktif eder kapatır !ansiklopedi on|off ansiklopediyi aktif eder kapatır.

9) #ircmaster kanalında - !mesaj ekle|sil nick seviye - komutu kullanılır. Her helperin seviyesine göre access erişim sayısı eklenir, helperlar Help kanalına girdikleri takdirde görevleri gün saat olarak baslayıp bot tarafından log altına alınır.

10) #Helpers kanalına !kurallar yazıldığı takdirde bot tarafından Helperların uyması gereken kurallar madde olarak kanala dökülür.

11) Türkiyede daha önce kullanılmamış ve uygulanmamış olan bir yenilik botta mevcuttur. IRCAnsiklopedi ve IRC terim arama motoru botta aktif durumda iken #help veya #eğitim kanalına giren kişilere kullanımı hakkında bilgi gonderir.

12) Her giren userin özeline Help kanalında online helper olmadıgı zaman yardım alabileceği komutlar bulunmaktadır, komutları görmek için kullanıcının !yardım yazması yeterlidir.

HelpSystem'in Help Departmanına sağladığı kolaylık ve zamandan tasarruf HelpEkibinin başka projelerle çalışmasına yol açmaktadır. HelpSystem Helperların daha kaliteli yardım verebilmesi ve kullanıcılarında buna bağlı olarak daha kaliteli bir yardım almasına yardımcı olur ve sistem akıcı, düzenli vede profosyonelce bir çizgi izlemiş olur..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.578 seconds.

Bilgineferi.com