Bilginin Adresi Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Yazılı ve Görsel Program Anlatımları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - AOF Geçmiş dönemlerde çıkmış soruları PDF formatında  indirme yöntemi - Yeni
  SSS SSS  Forumu Ara   Events   Kayıt Ol Kayıt Ol  GiriÅŸ GiriÅŸ

AOF Geçmiş dönemlerde çıkmış soruları PDF formatında indirme yöntemi - Yeni

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Status: Aktif DeÄŸil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: AOF Geçmiş dönemlerde çıkmış soruları PDF formatında indirme yöntemi - Yeni
    Gönderim Zamanı: 05-05-2010 Saat 18:51

E-öğrenme'den "AOF Çıkmış  sınav Sorularını ve cevap anahtarlarını"  SWF veya PDF Formatında indirme yöntemi

Bilindiği üzere  AOF    sitesinden geçmiş yıllara ait çıkmış sorular  indirilemiyor  bende konu hakkında  Lüzumu üzerine bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim.

------------------------------------------------------------------

Konu: xp, vista ve windows 7 de sorunsuz bir şekilde AOF ' nin  sitesinden   istediğiniz derslerin geçmiş yıllara ait soru ve cevaplarını pdf   formatında indirme.

Bilgisayarınızda  Flash player yüklü değilse  Flash Player  programını aşağıdaki linkten  indirip bilgisayarınıza kurun

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=adobe-flash-player&lid=3040

Bilgisayarınızda  Acrobat reader yüklü değilse, Adobe Reader  Programını aşağıdaki linkten indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Eğer soruları pdf formatına çevirmek  istiyorsanız "Tavsiye ederim"  aşağıdaki linkten PDFCreator programı  indirip bilgisayarınıza kurun

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=pdfcreator&lid=685

Not: Lİnkler açılmıyorsa linkleri kopyalayapıştır yaparak açmayı deneyin sorunsuz bir şekilde açılır.

------------------------------------------------------------------

Başlıyoruz;  

Not: Anlatım İnternet Explorer a göre yapılacağından  bu işlemler için internet explorer kullanmalısınız

1 - İnternet explorer kapalı iken  Xp kullanıyorsanız Çalıştıra  %USERPROFILE%\Local Settings\Temporary Internet Files  yazıp "veya kopyala yapıştır yapıp" çalıştırın.    Eğer  Vista veya windows 7 kullanıyorsanız   çalıştıra  %USERPROFILE%\Local Settings\Temporary Internet Files\Low\Content.IE5\0LFMRKSJ  yazıp "veya kopyala yapıştır yapıp"  çalıştırın  Açılan klasörün içeriğini tamamen silin silinmeyenler olursa  kalsın  silme işlemi bittikten sonra klasörü kapatmayın lazım olacak ;)

2 -  http://eogrenme.anadolu.edu.tr/   sitesinden  TC Kimlik numaranız ile oturum açın

3 - Fakülte seçiniz  kısmından  sınav sorularını seçin

4 - Sınav sorularını almak istediğiniz öğretim yılını seçin

5 - Ara sınav, Yıl sonu sınavı  veya Bütünleme Sınavı sorularından istediğinizi seçin

6 - Sol tarafta bulunan e-kitap bölümünü tıklayın   indirmek istediğiniz derslerin  sınav sorularını  sırası ile tıklayıp açılmasını bekleyin.

Şimdi kayıt işlemine geçiyoruz

* 1. Adımda açmış olduğumuz klasörün içerisindeki swf  uzantılı dosyaları inceleyeceğiz

* Bu klasörde; KitapSWF ile başlayan  swf uzantılı dosyalar, indirmek istediğimiz sınav sorularıdır.   Bunların birer kopyapsını almanız yeterlidir. Bu dosyaları internet explorer ilede görüntülüyebilirsiniz

* PDF olarak  kopyanını almak istiyorsanız "Tavsiye ederim"  indirmiş olduğunuz  swf uzantılı sınav soru kitapçığını internet explorer ile  veya Flash player ile açın 

Örnek:

Not: Sayfayı Pdf formatında veya normal olarak Yazdırmak için Resimde işaretlediğim alandaki yazıcı simgesine tıklamanız lazım aksi taktirde  yazmaz.

Ben internet explorer ile açtım

İşaretli alanda bulunan  yazıcı simgesine tıklayın  sonra karşımıza gelen pencereden  yazıcı seç kısmında PDFCreator  seçili olması lazım Yazdıra tıklayın

sonra kaydet'e tıklayıp  masaüstünü kayıt yeri olarak gösterdinizmi  işlemimiz tamamdır.

Sonuç: İndirdiğiniz sorular  artık PDF olarak karşınızda...

Takıldığınız yer olursa yardımcı olabilirim konuya  yazmanız yeterlidir.

Saygılarımla

invertor

Düzenleyen invertor - 29-04-2011 Saat 10:36
Yukarı Dön
yilalp Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı yilalp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-11-2010 Saat 21:43
Çok güel bir paylaşım. Kaynak da güzel. Seneye sınavlara girerken mutlaka deneyeceğim.
Yukarı Dön
S3Z3R Açılır Kutu Gör
Moderator
Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı S3Z3R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-12-2010 Saat 00:12
invertor çok teşekkürler eline sağlık 
Yukarı Dön
AJAN Açılır Kutu Gör
Super Moderator
Super Moderator
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı AJAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-12-2010 Saat 20:25
inventor emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş...

Yukarı Dön
maagul Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı maagul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-12-2010 Saat 00:25
kaydediyorum fakat hatalı diyor pdf açılmıyor
Yukarı Dön
mehmet latif Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı mehmet latif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25-12-2010 Saat 16:13
TEŞEKKÜRLER
Yukarı Dön
prof3ssional44 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı prof3ssional44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-02-2011 Saat 14:05
teşekkürler dostum
Yukarı Dön
mbozbas Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı mbozbas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-09-2011 Saat 17:19
mrb arkadaşım
emeğiniz için teşekkürler. ben windows7 ultimate kullanıyorum expoler9 kullanıyorum. bir türlü indiremedim. geçenlerde windows xp kullanırken sorunsuz halletmiştim. ama şimdi takıldım. yardımcı olursanız sevinirim.
iyi günler.

SELAM
Yukarı Dön
CEMİLE Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı CEMİLE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-09-2011 Saat 15:01
dediğinizi yaptım pdf creator ü indirip kurdum fakat yazdır dan çıkan menüde simgeyi seçmiş olduğum halde ikinci aşamada açılması gereken pencere açılmıyorneyi yanlış yapıyorum acaba
Yukarı Dön
invertor Açılır Kutu Gör
Security Professional
Security Professional
Simge
İnventor

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı invertor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-09-2011 Saat 19:55
Orjinalini yazan: CEMİLE CEMİLE Yazdı:

dediğinizi yaptım pdf creator ü indirip kurdum fakat yazdır dan çıkan menüde simgeyi seçmiş olduğum halde ikinci aşamada açılması gereken pencere açılmıyorneyi yanlış yapıyorum acaba

PDFCreator 'ü yükledikten sonra  Birinci resimde bulunan kırmızı ile işaretlenmiş alana tıklayın açılan pencerede yazıcı Seç kısmında   bulunan yazıcılardan  PDFCreator 'ü seçip yazdır'ı tıklayın.

Sonra karşınıza çıkan ekrandan  kaydet'e tıklayıp  masaüstünü kayıt yeri olarak gösterdinizmi  işlemimiz tamamdır.

Yukarı Dön
CEMİLE Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı CEMİLE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-09-2011 Saat 02:30
yanıtladığınız öncelikle teşşekkürler. pdf creator ü seçtikten sonra gelmesi gereken pencere açılmıyor son aşamada kalıyorum. tekrar tekrar programı kaldırdım ve kurdum fakat yine aynı. kurulumunda farklı bir yönergede görmedim standart bir kurulum hala çözebilmiş değilim. expolrer ayarından olabilirmi dedim onda da bir sorun göremedim. fakat söylemeden geçemeyeceğim tebrik ederim ben bu kadar sayfayı nasıl yazdıracağım diyordum. hızır gibi yetişti açıklamanız. Allah razı olsun birde şu sorunu çözebilsem benim için çok iyi olacak.
Yukarı Dön
kml_51 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı kml_51 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29-09-2011 Saat 10:22
Merhaba Siteye yeni üye oldum.Paylaşımızın için Teşekkürler.
Yukarı Dön
vurgun Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı vurgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14-10-2011 Saat 10:27
hocam ellerine sağlık
Hiçbir işi yapamayacak kadar yeteneksiz kimse yoktur ve her işi yapabilecek yetenekte kimsede yoktur:)
Yukarı Dön
ahmetgelebek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ahmetgelebek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-01-2012 Saat 01:53
indiremedim yardımcı olur musunuz. çalıştıra klasör ismini yazınca kabul etmiyor
ahmtglbk
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0.189 Saniyede Yüklendi.